Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
09/06/2022 - 14:05

Nawojowska wybrała nowe władze. W tle cały czas sprawa spalarni [ZDJĘCIA]

Trzecia sądecka dzielnica ma już za sobą wybory do zarządu. Środowego popołudnia na głosowanie udali się mieszkańcy osiedla Nawojowska. Przewodniczącą kolejny raz wybrali Bogumiłę Pawlikowską. W nowej kadencji tematem numerem jeden będzie zapewne budowa spalarni…

fot.: Mirosław Kwolek

Wybory do zarządów sądeckich osiedli ruszyły na dobre. W poprzednim tygodniu swoich przedstawicieli wybrali mieszkańcy Gorzkowa (zwyciężył Miłosz Drożdż) i Kochanowskiego (przewodniczącym został ponownie Krzysztof Ziaja). W środę głosowanie odbyło się na osiedlu Nawojowska.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 18 (w czasie dużej ulewy), w Szkole Podstawowej nr 15. Zebranie prowadził radny Grzegorz Fecko. Wydane zostały 172 karty do głosowania. Jedyną kandydatką była dotychczasowa przewodnicząca Bogumiła Pawlikowska. Poparło ją 158 osób (10 głosów było nieważnych), co oznacza, że w dalszym ciągu będzie piastować tę funkcję.

Do 6 osobowego zarządu kandydowało z kolei 10 osób. Ostatecznie znaleźli się w nim: Grzegorz Ormiański (zastępca przewodniczącej), Krystyna Ligęza, Stanisław Sikora, Tadeusz Gajdosz, Magdalena Matusik (sekretarz) i Bartosz Niemiec. Wcześniej minutą ciszy uczczona została pamięć zmarłych byłych członków zarządu.

fot.: Mirosław Kwolek

- Jestem wdzięczna mieszkańcom, że tak licznie przybyli. Jest to weryfikacja moich działań. Bardzo się cieszę, że ponownie wybrali mnie na funkcje przewodniczącej, bo mam jeszcze wiele planów związanych z osiedlem. Mowa o budżecie obywatelskim, rozwoju świetlicy osiedlowej, wspólnych wyjazdach czy monitorowaniu remontów. Chciałabym mieszkańców bardziej zaktywizować. Cieszę się też, że mam wspaniały zarząd, myślę, że wiele uda się nam wspólnie zrealizować – mówi Bogumiła Pawlikowska w rozmowie z „Sądeczaninem”.

O osiedlu Nawojowska jest w ostatnim czasie głośno ze względu na spalarnię, która według planów ma powstać właśnie na jego terenie. Będzie to bez wątpienia jeden z najważniejszych tematów podczas rozpoczętej kadencji zarządu. Co o inwestycji mówi przewodnicząca?

- Zawsze powtarzam, że ja reprezentuję mieszkańców, bo to oni mi zaufali, wybierając mnie na tę funkcję. Na dzisiaj absolutnie w tej lokalizacji nie chcą spalarni. Oczywiście jest ciągłą dyskusja. Wypowiedzą się w referendum, ale odbiór budowy jest bardzo negatywny. Czekamy na dalsze kroki, problem jest cały czas przerabiany. Myślę, że zorganizuje spotkanie z ekspertami w tej sprawie. Jeszcze wiele przed nami – uważa Bogumiła Pawlikowska.

Jako następni swoich przedstawicieli do zarządu wybiorą mieszkańcy osiedla Stare Miasto. Zebranie odbędzie się w czwartek o godzinie 18 w Zespole Szkół nr 4 przy ul. Św. Ducha. ([email protected], fot.: Mirosław Kwolek i czytelnik)

Wybory do zarządu osiedla Nawojowska
Trzecia sądecka dzielnica ma już za sobą wybory do zarządu. Środowego popołudnia na głosowanie wybrali się mieszkańcy osiedla Nawojowska. Przewodniczącą kolejny raz wybrali Bogumiłę Pawlikowską. (Fot.: Mirosław Kwolek i czytelnik)Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu