Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
21/11/2018 - 14:50

Nasz Mateusz Ziółko przekazał wyśpiewaną nagrodę dla Sądeckiego Hospicjum

W Sądeckim Hospicjum przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu gościł dzisiaj Mateusz Ziółko, wspaniały artysta, pianista, autor muzyki i tekstów piosenek. Kilka dni temu piosenkarz zwyciężył w telewizyjnym programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Perfekcyjnie wcielił się w rolę Arethy Franklin i zgarnął w finale główną nagrodę - czek na 100 tysięcy złotych. Nagrodę postanowił przekazać na cele charytatywne do Nowego Sącza, gdzie mieszka od marca. Pieniądze przeznaczył dla Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum.

Kierownictwo sądeckiego towarzystwa było kompletnie zaskoczone tym, że 100 tysięcy złotych nagrody artysta pochodzący z Zubrzycy Dolnej, ale teraz związany z Sądecczyzną, bo stąd pochodzi jego żona Marianna Sokołowska, przekazał dla stowarzyszenia, które od 2012 roku prowadzi Sądeckie Hospicjum. Obecnie ta bardzo potrzebna placówka wymaga już, niestety rozbudowy.

Dzisiaj Mateusz Ziółko gościł w Sądeckim Hospicjum. Był pod ogromnym wrażeniem działalności hospicyjnej i akcji, które organizuje towarzystwo, aby pozyskiwać fundusze na  prowadzenie Hospicjum.

Artysta potwierdził dzisiaj osobiście w hospicjum swoją deklarację z finału telewizyjnego show o przekazaniu nagrody na rzecz hospicjum. Formuła tego telewizyjnego programu zakłada przekazanie głównej nagrody  na cel dobroczynny.

Mateusz Ziółko bez wahania wskazał towarzystwo, które otrzymało taki piękny dar.

- Dlaczego zdecydowałem się przekazać nagrodę dla Sądeckiego Hospicjum? W Nowym Sączu mieszkam od kilku miesięcy. Konkretnie od marca, więc czuję się już sądeczaninem – mówi Mateusz Ziółko. - Mam tutaj praktycznie całą swoją rodzinę. Mam pomysł na życie, aby z Nowym Sączem związać się na dłużej. Ktoś, kiedyś powiedział, że jeżeli chcemy zmieniać świat, to należy zacząć od tego, co jest najbliżej nas.

To, co robi Sądeckie Hospicjum jest wspaniałą inicjatywą. O te organizacji słyszałem od lat. Opinie na temat prowadzenia tego ośrodka są cudowne, więc pomyślałem, że jeśli uda mi się osiągnąć coś w tym programie, to pieniądze trafią do Sądeckiego Hospicjum. I tak się stało.

Mateusz Ziółko wyraził też dzisiaj zgodę na to, aby być twarzą medialną sądeckiego Hospicjum.

- Cieszę się, że w takiej formie będę mógł promować tę wspaniałą inicjatywę i to, jak najszerzej – dodał artysta. – Myślę, że będzie to początek fajnej, długiej przygody.  

- Nasz gość zrobił nam ogromną niespodziankę przekazując na rzecz naszego hospicjum główną nagrodę w kwocie 100 tysięcy złotych – mówi Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Sądeckiego Hospicjum – Jestem ogromnie wdzięczny panu Mateuszowi za to, że wybrał nasze hospicjum. Pieniądze, które zostaną przekazane na nasze konto będą przekazane na rozbudowę naszej placówki o nowy oddział. Powoli domykamy prace związane z przygotowaniem projektu rozbudowy hospicjum. Mam nadzieję, że w tym roku rozstrzygniemy, kto będzie wykonawcą tej nowej części.

Gotowe są już przyłącza w terenie. Jest podciągnięta sieć kanalizacyjna i wodociągowa w miejscu, w którym zostanie wybudowane nowe skrzydło hospicjum.

Mateusz Ziółko słysząc gromkie pochwały pod swoim adresem przyznał, że nie jest przyzwyczajony do takiego splendoru i czuje się trochę niezręcznie.

- Serdecznie dziękuję za zaproszenie mnie do hospicjum i za taką wspaniałą inicjatywę - powiedział Mateusz Ziółko. – Osobiście chciałbym podziękować autorom telewizyjnego programu za to, że dał możliwość przekazania tych pieniędzy na tak szczytny cel. Myślę, że z Sądeckim Hospicjum będę związany na dłużej. Będziemy robić wszystko, aby je promować, jak najszerzej. Takie inicjatywy, jak Państwa trzeba bezapelacyjnie wspierać. Cudownie, że w Nowym Sączu są tak wspaniali ludzie i ja dziękuję Wam za to, co robicie.

Leszek Zegzda, prezes stowarzyszenia wspierającego Sądeckie Hospicjum podkreślił, że to, jak postrzegana jest ta instytucja nie tylko w Nowym Sączu jest zasługą ludzi bezgranicznie oddanych chorym.

- Dzisiaj bohaterstwem jest pokazanie takiego gestu, ogromnego serca – powiedział Ludomir Handzel, prezydent – elekt, który jutro złoży ślubowanie w sądeckim ratuszu i obejmie ster rządów w mieście. – Za ten wspaniały gest chciałbym Panu serdecznie podziękować osobiście i w imieniu osób, które tutaj przebywają, a także mieszkańców Nowego Sącza. Tak rozumiem bohaterstwo w życiu.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu