Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
01/10/2019 - 11:00

Nareszcie! Można już przejeżdżać pod wiaduktem ulicy Zielonej

Od dzisiaj można już przejeżdżać pod przebudowanym wiaduktem przy ul. Zielonej w Nowym Sączu. Płynny ruch umożliwiają dwa pasy ruchu, a nie jeden. Piesi mają do dyspozycji chodniki pod kolejową przeprawą.

Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. trwała od maja tego roku. Wiadukt kolejowy na trasie Tarnów – Muszyna został kompletnie przebudowany.

Od dzisiaj mogą korzystać z niego kierowcy, którzy do tej pory przez wiele tygodni musieli jeździć wytyczonymi objazdami, a od 21 września pociągi jeżdżą po dwóch zmodernizowanych torach.

- Płynny i bezpieczny przejazd pod torami umożliwiają im już dwa pasy ruchu, a nie jeden. Nowy obiekt jest prawie dwukrotnie szerszy od poprzedniego (poszerzono go z 6 do 11 m). Piesi mogą korzystać z bezpiecznych przejść. Do ich dyspozycji są dwa ponad 2-metrowe chodniki – mówi Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W ramach prac, wybudowano nowe podpory i konstrukcje przęseł wiaduktu. Wymieniono również tory i rozjazdy na obiekcie oraz sieć trakcyjną. Pod obiektem, wykonano także podbudowę drogi, przebudowano kanalizację deszczową i ułożono krawężniki. Na koniec prac, zarządca drogi wyasfaltował jezdnię i wykonał oznakowanie poziome.

Przypomnijmy, że zmodernizowany wiadukt przy ul. Zielonej jeszcze przez dwa lata będzie miał taką samą wysokość jak do tej pory, czyli 3,5 metra. Za dwa lata będzie o 80 cm wyższy. Wysokość tego wiaduktu zaplanowano na 4 metry 30 centymetrów. Będzie tak do momentu, gdy zostanie wybudowany dodatkowy wiadukt przy ul. Kolejowej. Ma to nastąpić w latach 2021-2022.

[email protected], fot. Michał Śmierciak..

Od dzisiaj można już przejeżdżać pod zmodernizowanym wiaduktem przy ul. Zielonej w Nowym Sączu
Od dzisiaj można już przejeżdżać pod zmodernizowanym wiaduktem przy ul. Zielonej w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu