Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
29/11/2019 - 18:00

Największe problemy Biecza: ochrona powietrza i plan gospodarki niskoemisyjnej

Ochrona powietrza i plan gospodarki niskoemisyjnej, między innymi te kwestie dyskutowali radni podczas sesji miejskiej w Bieczu. Była także mowa o problemie bezdomnych zwierząt.

Radni w Bieczu debatowali na ważne tematy

Radni debatowali dzisiaj nad oceną realizacji Programu Ochrony Powietrza i Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. – To istotny temat i ma szczególne znaczenie. Gminy, które nie realizują tego programu, są narażone na sankcje finansowe. Nie to jednak jest priorytetem. Dbałość o zdrowie i życie mieszkańców, szczególnie w sezonie grzewczym, to dla nas najważniejsza kwestia – podkreśla burmistrz Mirosław Wędrychowicz.

W Bieczu i okolicach dbają nie tylko o zdrowie mieszkańców. Radni troszczą się o ich pupile, które narażone są na potrącenia. W gminie jest także problem ze zwierzakami bezdomnymi. Stąd działania skierowane na opiekę nad beztroskimi psami i kotami przy ulicach. – Zwierzęta bezdomne i te, które wałęsają się wokół posesji właścicieli to duża bolączka wielu gmin, w tym naszej. Nasze miasto cierpi na tym finansowo, bo musi wziąć w opiekę te zwierzęta, zamiast właścicieli. Trzeba podejść do tego zdroworozsądkowo i skierować sprawę do parlamentarzystów, aby właściciele byli zobligowani do rejestracji i dbania o swoje zwierzęta – dodaje Wędrychowicz.

Paweł Swarlik

W twojej miejscowości z powiatu gorlickiego dzieje się coś ciekawego? Temat wymaga nagłośnienia? Napisz na adres [email protected] .Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)