Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
24/06/2020 - 11:30

Najpiękniejsza Gmina Małopolski: Łącko i Gródek nad Dunajcem w wielkim finale!

Kilka dni temu zakończył się jeden z etapów głosowania w I Plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Małopolski – Najpiękniejsza Gmina Wiejska region VII (obejmujący powiat nowosądecki i gorlicki). Dzięki imponującej przewadze głosów Gródek nad Dunajcem i Łącko będą reprezentowały Sądecczyznę w wielkim finale!

W Plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Wiejską województwo małopolskie zostało podzielone na osiem regionów. W każdym tygodniu, począwszy od 4 maja, organizatorzy wybierali z danego regionu po dwie gminy, które awansowały do finału. Siódmy region to gminy: Chełmiec, Gorlice, Gródek nad Dunajcem, Grybów, Kamionka Wielka, Korzenna, Lipinki, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Łużna, Moszczenica, Nawojowa, Podegrodzie, Ropa, Rytro, Sękowa oraz Uście Gorlickie.

Czytaj też: Małpia Wyspa jako atrakcja turystyczna? Kiedy będziemy mogli ją zwiedzać?

Mieszkańcy oddawali swoje głosy do niedzieli, 21 czerwca. Dzięki temu udało się wyłonić dwóch faworytów, którzy awansują do ostatecznego, finałowego głosowania. A są to… gmina Łącko (1722 głosy) i Gródek nad Dunajcem (1553 głosy)! Właśnie te dwie gminy będą reprezentowały nasz region w wielkim finale, który odbędzie się w dniach 29 czerwca – 12 lipca. Mamy szansę wygrać Plebiscyt na Najpiękniejszą Gminę Małopolski!

k.kos@sadeczanin.info, fot. Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu