Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
15/04/2017 - 18:25

Najdroższy oferent zrobi plac zabaw na Rynku. Dlaczego?

Znane są już wyniki przetargu na budowę placu zabaw na sądeckim Rynku, tuż obok ratusza. I wcale nie wygrała najtańsza, tylko najdroższa oferta, ale wbrew obawom radnego Mieczysława Kaczwińskiego nie skasuje miasta na 100 tysięcy, tylko na 86 tys. zł.

Do przetargu na dostawę i montaż placu zabaw na sądeckim Rynku stanęły cztery firmy. Najtańsza oferta opiewała na ok. 52 tys. zł, najdroższą złożyła firma BARTEZ Sp. j. z Poznania. I to ona wygrała przetarg. A to dlatego, że miasto doceniło estetykę zaproponowanej koncepcji i fakt, że wykonawca dał wydłużony okres gwarancji.

Zobacz też: 100 tysięcy za plac zabaw koło ratusza? A co dla innych dzielnic?

Plac ma powstać do wakacji. Będzie ogrodzony. Urządzenia do zabawy będą wykonane z drewna, metalu i specjalnych płyt. Będą dwie zjeżdżalnie z wieżyczkami, ścianka wspinaczkowa, kładka do balansowania. Konstrukcja będzie spięta dwoma napowietrznymi tunelami. W projekcie nie przewidziano piaskownicy, choć ta cieszyła się w zeszłym roku ogromnym powodzeniem, szczególnie u najmłodszych dzieci. Ale za to cała konstrukcja będzie zdecydowanie większa i bardziej funkcjonalna.

ES e.stachura@sadeczanin.info ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu