Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
25/05/2023 - 13:45

Na ulicy Lwowskiej Sądeckie Wodociągi lokalizują awarię. Uważajcie!

Na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu, pracownicy spółki Sądeckie Wodociągi lokalizują właśnie awarię. Będzie ona następnie usuwana. W miejscu, w którym pracują specjaliści z SW, ruch pojazdów odbywa się wahadłowo.

W czasie prowadzenia tych prac, mieszkańcy mają wodę w kranach. Wyłączenie nastąpi w ostatnim etapie – usuwania awarii.

Miejsce awarii zostało zlokalizowane precyzyjnie, dzięki bardzo nowoczesnemu systemowi, który działa w Sądeckich Wodociągach.

- Z analizy dobowego raportu przepływów wody w poszczególnych strefach okazało się, że właśnie w okolicy ulicy Lwowskiej mamy do czynienia z wyciekiem wody pod ziemią – powiedziała „Sądeczaninowi” Małgorzata Cygnarowicz, specjalista ds. promocji w Sądeckich Wodociągach. - Aktualnie trwa lokalizacja awarii w tym miejscu. Dokładny obszar poszukiwań został określony dzięki specjalistycznym urządzeniom (akustycznym mikrofonom i korelatorom).

Warto wiedzieć

Sieć spółki Sądeckie Wodociągi jest podzielona na 75 stref, które podlegają ciągłemu monitoringowi przepływów wody. To znacznie przyspiesza lokalizację ewentualnych awarii, bo zawęża też obszar poszukiwań.

Każda strefa jest opomiarowana. Przepływomierze mierzą ilość wody, która wpływa do strefy i ilość wody, która z niej wypływa. Do każdej strefy są przyporządkowane wodomierze klientów i na bieżąco, dzięki nakładkom radiowym odczytywane są z nich dane. Te informacje za pomocą sieci 136 koncentratorów (przekaźników) wysyłane są do systemu Sądeckich Wodociągów i analizowane.

([email protected], fot. MP.)

Dziękujemy za przesłanie błędu