Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
03/05/2019 - 19:00

Muszyna: uroczysta defilada, odznaczenia i nowy wóz strażacki

Z okazji obchodów Gminnego Dnia Strażaka, 3 maja ulicami Muszyny przeszła defilada, a następnie odbył się uroczysty apel. Tego też dnia jednostka OSP Żegiestów wzbogaciła się o wóz strażacki, do którego kluczyki przekazał burmistrz Jan Golba.

Tradycyjne, 3 maja strażacy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Muszyna świętowali  Dzień Strażaka.  W kościele pw. św. Józefa Oblubieńca odprawiona została msza święta  w intencji strażaków i ich rodzin.

Następnie ulicami miasta do Parku Zdrojowego Zapopradzie przeszła uroczysta defilada złożona z druhów oddziałów OSP, Orkiestry OSP Tęgoborze, pań Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczawnika oraz mażoretek.   

W Parku Zdrojowym Zapopradzie odbyło się okolicznościowe spotkanie strażaków i zaproszonych gości, podczas którego jednostka OSP Żegiestów wzbogaciła się o nowy wóz strażacki.

Symbolicznie kluczyki do auta przekazał strażakom burmistrz Jan Golba. 

Podczas uroczystości wręczone zostały też odznaczenia zasłużonym druhom.

W Gminnym Oddziale Związku OSP zrzeszone są i działają : OSP Muszyna, OSP Muszyna-Folwark, OSP Żegiestów, OSP Złockie i OSP Szczawnik. 

- "Odznaczenia, które otrzymaliście nie są za rok, czy dwa lata waszej służby, ale za służbę, którą wykonujecie już wiele, wiele lat. Każda nasza jednostka działa po swojemu, ale wszystkie współdziałają i wykonują niezwykle ważne dla społeczeństwa zadania".  – mówił Jan Golba, włodarz MiGM. 

- „W ostatnich latach ponieśliśmy ogromny wysiłek finansowy, aby doposażyć  nasze staże. Możemy powiedzieć, że mamy bardzo dobry sprzęt, samochody, remizy. Ale ludzie są jednak najważniejsi. Za to wam dziękuję, że jesteście razem i możemy wspólnie pracować na rzecz społeczeństwa”.  

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości na wszystkich czekał poczęstunek. Nie zabrakło też pokazów ratownictwa  i symulacji wypadku drogowego.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)