Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
30/04/2023 - 19:00

Muszyna: gaszą pożary, pomagają ofiarom. A dziś strażacy OSP świętowali

Gaszą pożary, niosą pomoc pogorzelcom, pomagają ofiarom wypadków drogowych, klęsk żywiołowych i włączają się w akcje humanitarne. A dziś (30 kwietnia) druhowie jednostek OSP świętowali w Muszynie Gminny Dzień Strażaka.

Tradycyjne (30 kwietnia) w Muszynie strażacy jednostek OSP świętowali Gminny Dzień Strażaka. Uroczystości rozpoczęła msza odprawiona w intencji druhów w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca. Następnie ulicą Kościelną przeszła defilada, z udziałem orkiestry, władz samorządowych miasta i powiatu, parlamentarzystów oraz gości ze Słowacji.

Po uroczystym apelu, odegraniu hymnu państwowego i wciągnięciu flagi biało-czerwonej na maszt, zasłużonym strażakom wręczono odznaczenia i wyróżnienia. Spotkanie stało się więc okazją do wyrażenia im wdzięczności za ich niebezpieczną i ciężką pracę ratującą zdrowie i życie ludzi.

Ślubowanie złożyli też najmłodsi druhowie, którzy – podobnie, jak ich starsi koledzy – poświęcają swój wolny czas dla innych.

W Gminnym Oddziale Związku OSP zrzeszone są i działają: OSP Muszyna, OSP Muszyna-Folwark, OSP Żegiestów, OSP Złockie i OSP Szczawnik. W ostatnich latach jednostki zostały doposażone. Mają bardzo dobry sprzęt, samochody oraz remizy. Ale strażacy są jednak najważniejsi, gdyż pracują na rzecz innych.

Zakres działań druhów się poszerza. Obecnie nie tylko gaszą pożary, niosą pomoc pogorzelcom, ale pomagają ofiarom wypadków drogowych, klęsk żywiołowych, a także włączają się w rozmaite akcje humanitarne. Strażacy, jak wykazują sondaże, cieszą się największym poparciem i zaufaniem społecznym. (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu