Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
28/07/2020 - 19:15

To może być koszmarna noc. Zamknijcie okna, wyłączcie telewizory i komputery

Zabierzcie przedmioty z balkonów, zamknijcie okna, wyłączcie z gniazdka komputery i laptopy, nie parkujcie pod drzewami, ostrzegają Małopolscy Łowcy Burz. Ta noc może być groźna. Idzie burza z gradem i wichura. Pogodowy alert ogłosiło też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz IMGW.

Po upalnym dniu, wieczorem po godzinie dwudziestej, przyjdzie załamanie pogody. Alarm podnoszą wszystkie służby meteorologiczne.  Ostrzegają przed ulewami i wichurą.

Czytaj też Ratowali życie krowie. Brawurowa akcja strażaków

Może spaść od dwudziestu do trzydziestu milimetrów deszczu, lokalnie nawet do pięćdziesięciu. Podczas burzy wiatr powieje z prędkością od dziewięćdziesięciu do stu dziesięciu kilometrów na godzinę. Miejscami spadnie grad – prognozuje IMGW.

SMS-y z ostrzeżeniem przed gwałtowną burzą rozsyła też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Czytaj też O włos od tragedii. Podpalił dom, w którym była cała rodzina  

Czy czeka nas koszmarna noc?

Małopolscy Łowcy Burz radzą, żeby zabrać przedmioty z balkonów, zamknąć okna, wyłączyć z gniazdka komputery, laptopy i nie parkować aut pod drzewami.

To jeszcze nie koniec złych zapowiedzi. Krakowskie biuro prognoz ostrzega przed gwałtownym wzrostem poziomu wody w rzekach i potokach, co może skutkować podtopieniami.

[email protected] fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)