Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
06/12/2019 - 13:10

Mikołaj znów w sądeckim autobusie! Rozdawał niespodzianki dla dzieci i dorosłych

W piątek 6 grudnia na ulice Nowego Sącza wyjechał mikołajkowy autobus. Będzie kursował na linii 7 i 23 do godziny 18. Pasażerom, którzy byli grzeczni przez cały rok, Mikołaj i jego pomocnicy wręczą świąteczne prezenty.

Każdy czasem tęskni za magią świąt, którą czuł w dzieciństwie. W piątek 6 grudnia na ulice Nowego Sącza wyjechał mikołajkowy autobus. Dla najgrzeczniejszych Mikołaj i jego pomocnicy przygotowali słodkości. Czy rzeczywiście mieszkańcy Nowego Sącza zasłużyli w tym roku na prezenty? Postanowiliśmy to sprawdzić.


O godzinie 11.35 z przystanku przy ul. Sucharskiego wyruszył świąteczny autobus, w którym prezenty i słodycze rozdawał św. Mikołaj oraz czterech pomocników. Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwał kierowca w przebraniu elfa.

- To już nasza tradycja. Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji wraz z MPK Nowy Sącz po raz czwarty ma przyjemność zaprosić na wyjątkową przejażdżkę zabytkowym autobusem – informuje koordynator akcji mikołajkowej, Maciej Kościółek.

W autobusie można było usłyszeć znane świąteczne piosenki i podziwiać bożonarodzeniowe dekoracje. Po zaledwie dwóch przystankach zrobiło się tłoczno. - Czy byłeś w tym roku grzeczny? – pytał pasażerów św. Mikołaj. Ponieważ ja również dostałam upominek, śmiało mogę stwierdzić, że bycie grzecznym nie było w tym roku czynnikiem decydującym dla św. Mikołaja. 

Zobacz także: Święty Mikołaj z niespodziankami w kinie i na ulicach Nowego Sącza

Nie mam żadnych wątpliwości, że akcja mikołajkowa spodobała się Sądeczanom. Piękny, niecodzienny widok. Kilkudziesięciu pasażerów z uśmiechem na twarzy czeka, aż św. Mikołaj podaruje im prezent. Seniorzy i emeryci sprawiali wrażenie zaskoczonych i pełnych wdzięczności – św. Mikołaj pamiętał także o nich.  

Mikołajkowy autobus będzie kursował 6 grudnia na linii 7 i 23.

  • Odjazdy z Sucharskiego linii nr 7: 13:10, 14:00, 14:50, 15:40 i 16:30.
  • Odjazdy z Sucharskiego linii nr 23: 11:35, 12:25, 17:25 i 18:05.

K.K. redakcja@sądeczanin.info, fot. K.K.

Św. Mikołaj w sądeckim autobusie
Fotogaleria


Dziękujemy za przesłanie błędu