Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
03/03/2017 - 06:20

Mieszkańcy grzęzną w błocie. Kto odpowiada za ich „parking”?

Teren wokół siłowni pod chmurką i placu zabaw przy ul. Grota Roweckiego (teren między blokami) zmienił się w pobojowisko. Wszystko przez to, że miejsce, na którym parkują auta, nie jest w żaden sposób utwardzone.

– Z powodu przedwiosennej aury na osiedlu Przydworcowym (Grota-Roweckiego i Żółkiewskiego, naprzeciwko Praktycznej Pani) samochody zostały uwięzione w błocie. Kierowcy są bezradni. Od wczoraj kilka aut miało problem, by się wydostać z „parkingu”. Sytuacja zmusza do tego, aby poruszać się pojazdami po placu zabaw i trawnikach. Prosimy o dziennikarską interwencję. Teren należy do Urzędu Miasta. Rozgrywają się naprawdę dantejskie sceny. To centrum miasta, a okolica wygląda jak jedno wielkie grzęzawisko. To również ostrzeżenie dla osób z zewnątrz, aby pozostawiały swoje samochody w innych, bezpiecznych miejscach – alarmuje naszą redakcję Czytelnik (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Zobacz: Błoto prawdę powie. I bez „świętych krów” jest dramat z parkowaniem

Teren wskazany przez Czytelnika wygląda jak plac budowy. Widać, że kierowcy, żeby wyjechać z błota pomagają sobie na wszelkie sposoby, łącznie z podkładaniem pod koła desek. W ZAB 1 Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej potwierdzono nam, że teren należy do Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Zawiadomiony przez nas Urząd na razie sprawdza, do kogo należy „błoto”.

– Nie podlega pod zarząd Miejskiego Zarząd Dróg – odpowiada Renata Stawiarska z biura prasowego.

A więc pod kogo?

[email protected], fot. JB

Parking os. Przydworcowe


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)