Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
12/11/2022 - 18:05

Mężczyzna doznał groźnego urazu w lesie. Trudna akcja ratownicza [AKTUALIZACJA]

W Męcinie Małej, niewielkiej miejscowości w gminie Sękowa lądował w sobotę śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Powietrzna karetka przyleciała po grzybiarza, który doznał w lesie groźnego urazu.

Na grzyby do lasu w tej miejscowości wybrało się dzisiaj dwóch mężczyzn. Jeden z nich nie wrócił, niestety, z darami lasu do domu. Grzybiarz chodząc po lesie przewrócił się tak nieszczęśliwie, że niezbędna okazała się pomoc ratowników, również medycznych.

Dyżurny z Komendy PSP w Gorlicach odebrał alarmowy telefon o godz. 13.49. Na miejsce zdarzenia błyskawicznie wyruszyli strażacy z Męciny Wielkiej, Sękowej i Wapiennego.

- Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy z dyspozytorni pogotowia ratunkowego – powiedział Sądeczaninowi dyżurny PSP w Gorlicach. – Ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia przy transporcie grzybiarza. Poszkodowany w wieku ponad 60 lat w wyniku upadku doznał najprawdopodobniej urazu kręgosłupa.

Akcja ratownicza była prowadzona w bardzo trudnym, leśnym terenie. Do miejsca zdarzenia nie mógł nawet dojechać strażacki quad, będący na wyposażeniu jednostki OSP w Wapiennem.

Ratownicy dotarli do poszkodowanego mężczyzny pieszo. Na miejscu okazało się, że konieczne jest wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śmigłowiec przyleciał z Sanoka i lądował w bezpiecznym miejscu na polanie przy lesie. Strażacy transportowali grzybiarza prawie trzysta metrów do czekającej powietrznej karetki.

Kiedy LPR startował poszkodowany grzybiarz był przytomny.

[email protected], Fot. ilustracyjna.Dziękujemy za przesłanie błędu