Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
04/05/2023 - 07:45

Maturzyści i nauczyciele odliczają minuty. Maturę 2023 czas zacząć. Powodzenia!

Absolwenci szkół średnich odliczają już dosłownie upływające minuty do rozpoczęcia egzaminu dojrzałości. Maturę w Nowym Sączu w szkołach publicznych i niepublicznych zdawać będzie dzisiaj ponad dwa tysiące osób. Drzwi klas oraz sal zamkną się za nimi o godzinie 9.

Szkoły średnie w Nowym Sączu są przygotowane do przeprowadzenia egzaminów maturalnych zapewniała kilkadziesiąt godzin temu „Sądeczanina” Magdalena Majka, wiceprezydent miasta, nadzorująca między innymi sprawy oświatowe.

- Szkoła jest w pełni przygotowana do przeprowadzenia egzaminów maturalnych – powiedział „Sądeczaninowi” Andrzej Padula, dyrektor I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza. – W tym roku zostało powołanych 19 zespołów nadzorujących do przeprowadzenia egzaminu dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym.

W I LO do pisemnego egzaminu dojrzałości z języka polskiego powinno przystąpić dzisiaj 240 uczniów.

Bardzo dobrze do przeprowadzenia matury 2023 przygotowane są też i inne sądeckie szkoły

W Nowym Sączu przystąpienie do matury 2023 zadeklarowało ponad dwa tysiące abiturientów, którzy zakończyli w tym roku edukację w liceum ogólnokształcącym, bądź w technikum.

Pisemny egzamin dojrzałości z języka polskiego rozpocznie się punktualnie o godz. 9. Tegoroczni maturzyści mają na jego napisanie nie 170 minut, jak to było jeszcze w ubiegłym roku, ale 240 minut, czyli pełne cztery godziny.

Przypomnijmy, że Matura 2023 odbywa się w szkołach według nowej formuły 2023, ale są i takie szkoły średnie, że część absolwentów piszę maturę według starej formuły 2015. ([email protected], fot. IM.)Dziękujemy za przesłanie błędu