Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
09/10/2018 - 15:30

Maszt Niepodległości na osiedlu Przetakówka stanie do końca roku?

Inicjatorzy budowy Masztu Niepodległości w Nowym Sączu pokonali kolejną przeszkodę. Właśnie została wydana decyzja o warunkach zabudowy dla tego obiektu. Maszt ma stanąć w dzielnicy Przetakówka.Oprócz decyzji gotowe są już pozytywne opinie między innymi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie i służb Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych RP. Przygotowana jest również dokumentacja techniczna.

Czytaj także: Nowy Sącz: Kiedy na Górze Zabełeckiej zobaczymy Maszt Wolności?

- Czekamy na wydanie pozwolenia na budowę masztu. Przygotowany jest kosztorys na kwotę 337 tys. złotych brutto - mówi radny Grzegorz Fecko, radny Nowego Sącza, jeden z pomysłodawców tego przedsięwzięcia Jest szansa, że na najbliższej sesji zostanie wprowadzona poprawka do budżetu na tę inwestycję. Wtedy tylko pozostanie przygotowanie przetargu i skuteczne jego przeprowadzenie.

Maszt, który ma stanąć na Górze Zabełeckiej będzie miał 65 metrów wysokości i ma być zwieńczony olbrzymią, biało-czerwoną flagą. Według zapewnień służb prasowych miasta, Masz Niepodległości stanie się charakterystycznym punktem osiedla Przetakówka do końca tego roku.

[email protected], fot. UM w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu