Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
01/01/2019 - 15:35

Marika i Michał pierwszymi dziećmi urodzonymi w 2019 roku w Nowym Sączu

Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego oraz Szpital Ginekologiczno-Położniczy Medikor w Nowym Sączu mogą pochwalić się pierwszymi dziećmi urodzonymi dzisiaj - 1 stycznia 2019 roku. W Medikorze, o godz. 4.05 Magdalena Krupa, mieszkanka gminy Czchów powiła śliczną, zdrową córeczkę. Natomiast w drugim szpitalu, o godz. 8.25 przyszedł na świat syn państwa Katarzyny i Janusza Kumorków, mieszkańców gminy Grybów.

Oddziały ginekologiczno-położnicze w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego oraz w Szpitalu Medikor w Nowym Sączu żegnały odchodzący rok 2018 i witały nowy 2019 krzykiem rodzących się dzieci.

Ostatni dzień roku, który właśnie pożegnaliśmy nie obfitował w obu tych placówkach medycznych - w odróżnieniu od innych lat - w dużą liczbę porodów. W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego urodziło się dwoje dzieci, które przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Ostatnie narodziny w Sylwestra w tej placówce odnotowano po godz. 15.

Na pierwszego "noworoczka" Szpital. im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu czekał do godz. 8.25. O tej porze swoje przyjście na świat obwieścił krzykiem syn państwa Katarzyny i Janusza  Kumorków, mieszkańców gminy Grybów. Chłopczyk jest wcześniakiem i wkrótce po urodzeniu został umieszczony w inkubatorze.

- Do szpitala trafiłam dwa tygodnie temu i czekałam na narodziny syna (2,330 kg, 49 cm). Urodził się w niespełna 37 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie - mówi pani Katarzyna, mama "noworoczka". - Jest to nasza druga pociecha. Michał, bo takie imię synek będzie nosił ma starszą, 9-letnią siostrę, która nie mogła doczekać się narodzin brata. Cała rodzina czeka na nasz powrót do domu. Nowy rok bardzo dobrze się rozpoczął. Najważniejsze, żeby syn był zdrowy  i dobrze się chował.

Małego Michała o kilka godzin wyprzedziła mała Marika, którą powiła pani Magdalena Krupa z jednej z miejscowości w gminie Czchów. Jest to już powiat brzeski. Pani Magdalena wybrała na miejsce porodu Szpital Ginekologiczno-Położniczy Medikor w Nowym Sączu, który znajduje się kilkaset metrów dalej od pawilonu ginekologiczno-położniczego Szpitala im. J. Śniadeckiego.

-Wybrałam ten szpital, bo polecił mi go mój lekarz prowadzący - mówi pani Magdalena, mama ślicznej, malutkiej Mariki. - Dotarłam do szpitala w Sylwestra po godz. 22, a córa przyszła na świat siłami natury o godz. 4.05. To nasze wyczekane pierwsze maleństwo. Mała Marika waży 2 kg 800 gramów i ma 52 cm wzrostu.

W Sylwestra w Szpitalu Medikor w Nowym Sączu urodziło się troje dzieci. W tej placówce medycznej stary rok zamknęła dziewczynka. Urodziła się 31 grudnia 2018 roku o godz. 10.40. Rodzicom gratulujemy, a dzieciom życzymy dużo zdrowia i pomyślności w 2019 roku.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe