Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
przewiń w dół
17/05/2017 - 07:55

Mandat zapłacimy kartą płatniczą? Policja idzie z duchem czasu

Za mandat będzie można zapłacić od ręki kartą płatniczą? Niewykluczone, że już w wakacje policyjne radiowozy zostaną wyposażone w terminale. Rząd przymierza się do zmian w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia. Ma to usprawnić pracę policji i... przyspieszyć wpływ pieniędzy z mandatów.

Jakie korzyści mają przynieść zmiany? Zyskają kierowcy którzy , nawet jeśli nie mają przy sobie gotówki, będą mogli zapłacić mandat od ręki i policja, która w ten sposób  zwiększy ściągalność opłat za mandaty.

Przeczytaj też Jak oszczędzić 50 złotych na karze za parkowanie?

Wyposażenie policyjnych radiowozów w terminale do kart płatniczych to także bat na obcokrajowców, którzy rzadko mają przy sobie gotówkę w złotówkach, tymczasem  mandatów w Polsce nie można płacić w innej walucie, niż polska. 

Przeczytaj też Mandat do 1000 zł i 5 punktów karnych za samochód na "Klepisku"

Jak zapewnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prace nad nowymi rozwiązaniami są zaawansowane.  Jest szansa na to, że drogówka  zostanie wyposażona w terminale jeszcze przed wakacjami. Na początek tylko dwa tysiące, bo  jedno takie urządzenie kosztuje 800 zł,  z czasem będą kupowane kolejne.

Policja będzie musiała ponieść nie tylko koszty za zakup urządzeń, lecz także za szkolenia dla funkcjonariuszy.

(ami). fot KWP w Krakowie.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu