Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
26/05/2024 - 09:35

Małopolski WOT wcielił w wojskowe szeregi nowych żołnierzy. Do Limanowej przyjechał minister [ZDJĘCIA]

Przysięgali bronić granic i niepodległości Polski, a w razie potrzeby oddać za nią życie. Małopolska brygada Wojsk Obrony Terytorialnej powiększyła się o nowych żołnierzy. Uroczyste wstąpienie w szeregi terytorialsów odbyło się w Limanowej. Powód do świętowania był podwójny, bo małopolska brygada obchodziła szóstą rocznicę swojego istnienia.

„Zawsze gotowi, zawsze blisko”,  to ich dewiza

  Służą  zarówno naszej Ojczyźnie, jak i społeczności lokalnej.  Są niezawodni w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof czy też wypadków. I  ciągle rosną w siłę. Coraz więcej  młodych ludzi widzi głęboki sens we wstępowaniu w szeregi terytorialsów.  Ci, którzy właśnie dołączyli do 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej  na rynku w Limanowej  złożyli uroczystą przysięgę na sztandar i otrzymali błogosławieństwo od kapelanów.

czytaj też Sądecki Newag z nowym rekordowym kontraktem. Dobili targu na ponad trzy miliardy  

Podwójny powód do świętowania z szefem MON

Powód do świętowania z udziałem samego wicepremiera i ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza był podwójny, bo małopolska brygada obchodziła szóstą rocznicę swojego istnienia. Na uroczystość przybyli też dowódcy jednostek wojskowych oraz przedstawiciele Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, wojewoda Małopolski Jan Krzysztof Klęczar, także lokalni  parlamentarzyści i  samorządowcy.  

Nie zabrakło też mieszkańców Limanowej, którzy tłumnie przybyli, żeby oglądać musztrę paradną i defiladę pododdziałów przy akompaniamencie wojskowej orkiestry.

Czytaj też Wielkiego skandalu z budową „sądeczanki” ciąg dalszy? Są nowe, hiobowe wieści  

Atrakcje dla najmłodszych i wojskowa grochówka

Wiele atrakcji czekało też na najmłodszych, którzy w specjalnie wydzielonej strefie mogli zapoznać się z żołnierskim ekwipunkiem, wziąć udział w wojskowych grach strategicznych oraz odwiedzić specjalny „Wawel Truck”.  

Czytaj też Zdumiewające! Rekordziści w sądeckim ZUS. Najbiedniejsi i najbogatsi emeryci

czytaj też Takie lewe zwolnienie lekarskie to już prawdziwy hit. Moda na „mostkowanie” 

Wszyscy mogli skosztować wojskowej grochówki  i bigosu. ([email protected])

.

Małopolski WOT wcielił w wojskowe szeregi nowych żołnierzy
Uroczystości odbyły się w Limanowej


Dziękujemy za przesłanie błędu