Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 25 listopada. Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
16/05/2020 - 08:40

Maciejowa: mieszkańcy na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu czekali 20 lat

Kiedy przebudowa skrzyżowania Maciejowa-Czaczów-Barnowiec na drodze krajowej nr 75, na trasie Nowy Sącz - Krynica zakończy się, wtedy mieszkańcy tych miejscowości będą mogli odetchnąć z ulgą. Inwestycja rozpoczęła się kilka dni temu. Potrwa najprawdopodobniej dwa miesiące.

Skrzyżowanie Maciejowa-Czaczów-Barnowiec nie należało, niestety do bezpiecznych.

Bardzo często dochodziło na nim do kolizji i wypadków drogowych, w tym także śmiertelnych.

- Niejednokrotnie zdarzało się tak, że jeśli kierowca jadący od strony Krynicy w porę nie zauważył auta jadącego przed nim, które zwalniało, by skręcić w lewo, to bardzo często dochodziło w tym miejscu do kolizji, albo wypadku. Samochody kończyły jazdę w przydrożnym rowie. W tym miejscu jest także wzniesienie, więc dość często auta, przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych wpadały w poślizg, a sama skarpa bardzo ogranicza widoczność.

Jedno jest pewne, że mieszkańcy wspomnianych miejscowości czekali prawie dwadzieścia lat, aby to skrzyżowanie zostało przebudowane.

- Dzięki dużemu wysiłkowi ze strony gminy, a także bardzo dobrej współpracy z powiatem nowosądeckim i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad ta inwestycja mogła się rozpocząć – mówi Marta Słaby, wójt gminy Łabowa. – Mam nadzieję, że po zakończeniu przebudowy skrzyżowania, w tym miejscu zrobi się naprawdę bezpiecznie.

Projekt przebudowy tego skrzyżowania przygotował Zarząd Dróg Powiatowych. Inwestorem zadania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach prowadzonej przebudowy jezdnia w tym miejscu zostanie poszerzona, zostanie także stworzony lewoskręt. Zniknie też skarpa, która utrudniała widoczność.

Po zmodernizowaniu skrzyżowania gmina zatroszczy się o montaż w tym miejscu nowoczesnego oświetlenia.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że jedna z moich głównych obietnic wyborczych właśnie się realizuje. Bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy jest moim priorytetem i dołożę wszelkich starań, aby zostały przebudowane pozostałe skrzyżowania w ciągu drogi DK 75 na terenie naszej gminy – dodaje wójt Słaby – dodaje wójt Słaby.

[email protected], Fot. Andrzej Klimkowski.Dziękujemy za przesłanie błędu