Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
06/05/2022 - 18:50

Limanowski szpital kupi drugi aparat RTG. Z najwyższej półki

W Szpitalu im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona druga pracownia rentgenowska. Zostanie w niej zainstalowany aparat RTG najnowszej generacji.

Czytaj także: Iwona Mularczyk zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Rady Miasta i co dalej?

Limanowski szpital otrzymał od wojewody małopolskiego ponad 1,4 mln złotych na zakup takiego urządzenia. Środki te pochodzą z rządowego funduszu przeciwdziałania COVID-19.

- Już wybraliśmy model urządzenia – powiedział Sądeczaninowi Marcin Radzięta, dyrektor limanowskiego szpitala. – Będzie to aparat RTG telecomando II, jeden z najnowocześniejszych wśród tego typu urządzeń. Umowę z wojewodą będziemy podpisywać w przyszłym tygodniu.

Drugi aparat RTG jest tej placówce medycznej niezbędny. Do limanowskiego szpitala trafiają chorzy nie tylko z terenu powiatu limanowskiego, ale także powiatów ościennych. W limanowskim szpitalu leczą się pacjenci z Nowego Sącza i Sądecczyzny, jak i całej Małopolski.

Czytaj także: Koniec stanu epidemii w Polsce. Od kiedy będzie zniesiony?

Jak mówi szef limanowskiej lecznicy, placówka ta dysponuje już jednym cyfrowym aparatem rentgenowskim, który został zakupiony trzy lata temu za środki unijne. Dyrektor Radzięta nie ma wątpliwości, że uruchomienie drugiej szpitalnej pracowni RTG przełoży się na to, że diagnostyka będzie znacznie szybsza.

Kupno drugiego nowoczesnego aparatu to nie koniec wydatków, jakie będzie musiała ponieść ta placówka.

- Musimy wyremontować pomieszczenie, w którym nowy aparat RTG zostanie zainstalowany – dodaje nasz rozmówca. – I na ten cel musimy przeznaczyć własne środki. Mamy już przygotowane miejsce. Druga pracownia szpitala będzie mieściła się na drugim piętrze szpitala.

[email protected], fot. Szpital Powiatowy w Limanowej.

-Dziękujemy za przesłanie błędu