Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
21/09/2022 - 10:05

Lepsza pensja, to i większe oszczędności. Ten wójt odłożył 60 tysięcy złotych w rok

Wójt Laskowej (powiat limanowski) to oszczędny człowiek – to w każdym razie można wywnioskować, patrząc na złożone przez niego oświadczenie majątkowe. Piotr Stach w poprzednim roku zarobił więcej, ale i odłożył całkiem sporą sumę.

Zobacz również: Od dwóch dekad rządzi gminą, do tego jest sadownikiem. To się nazywa pensja na poziomie

Gmina Laskowa to urokliwa, choć mała gmina rolnicza położona w powiecie limanowskim. Według opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej raportu o stanie gminy, w 2021 roku liczba mieszkańców Laskowej wyniosła 8 197 osób.

Na czele tej limanowskiej gminy stoi Piotr Stach. W latach 2014 – 2018 przewodniczył Radzie Gminy Laskowa. Natomiast w czerwcu 2018 roku zastąpił wójta Czesława Stanisławczyka, który zrezygnował z pełnionej funkcji. W kolejnych wyborach mieszkańcy zaufali Stachowi.

Przyglądamy się oświadczeniu majątkowemu wójta Laskowej za rok 2021. Ile zarobił Piotr Stach? Roczna pensja wójta Laskowej wyniosła 158 576 złotych. To o ponad 30 tysięcy więcej niż za rok 2020. Do zeszłorocznego wynagrodzenia można dodać niecałe 5 tysięcy złotych, które wójt zarobił za przeprowadzenie spisu powszechnego.

To może Cię zainteresować: Cztery lata temu przejęła fotel burmistrza. Ile zarabia na tym stanowisku?

Lepsza wypłata przełożyła się na większe oszczędności Piotra Stacha. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, oszczędności wójta za 2021 rok to 85 tysięcy złotych, podczas gdy w 2020 roku wójt wraz z małżonką zaoszczędził 25 tysięcy złotych.

Niewiele dochodów daje Piotrowi Stachowi prowadzenie gospodarstwa rolnego. Wartość gospodarstwa o powierzchni około 4 hektarów wyceniana jest na 200 tysięcy złotych. Działalność rolnicza pozwoliła uzyskać wójtowi Laskowej dodatkowe 3 500 złotych. Wszystkie dochody Stacha objęte są małżeńską wspólnotą majątkową.

Całe oświadczenie majątkowe wójta oraz innych osób zobligowanych do składania takich oświadczeń, można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej. ([email protected], fot. archiwum Sądeczanina)Dziękujemy za przesłanie błędu