Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
30/05/2019 - 20:15

Łabowa: gminna komisja szacuje popowodziowe straty w terenie

Od kilku dni w gminie Łabowa pracuje kilkuosobowa komisja powołana przez wójt Martę Słaby, która szacuje straty po ostatniej sytuacji powodziowej.

Gmina  Łabowa była jedną z tych na Sądecczyźnie, w której przez kilkadziesiąt godzin obowiązywało pogotowie przeciwpowodziowe. Powołana komisja szacuje między innymi szkody w infrastrukturze komunalnej, jakie są efektem tego co działo się w pogodzie  i gwałtownego przyboru rzeki Kamienica.

- Komisja pracuje od kilku dni - mówi wójt Marta Słaby. - Na razie jeszcze nie jesteśmy w stanie określić wysokości strat. Wszystko będzie wiadomo, kiedy komisja zakończy pracę.

Codziennie do Urzędu Gminy przychodzą mieszkańcy, którzy ponieśli straty w związku z taką sytuacją. Wójt Marta Słaby, która rządzi gminą od kilku miesięcy, po oszacowaniu szkód zamierza starać się o pieniądze na ich naprawę i rekompensatę poniesionych strat.

- Sytuacja powodziowa, z jaką przyszło się zmierzyć między innymi naszej gminie pokazała, że na naszych strażaków - ochotników zawsze można liczyć - dodaje wójt. - Bardzo im jeszcze raz dziękuję za ogromną pracę.

[email protected], fot. UG w Łabowej.       Dziękujemy za przesłanie błędu