Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
15/11/2017 - 20:15

Ktoś podszywa się pod Stanisława Koguta

Dzisiaj wieczorem na portalu społecznościowym Twitter pojawił się profil Stanisława Koguta. Jak się okazało senator nie miał z tym nic wspólnego, a sprawca może mieć kłopoty.

W opisie profilu możemy przeczytać: „Oficjalny profil kandydata na urząd Prezydenta Nowego Sącza w wyborach 2018”, co mogłoby sugerować autentyczność i zarazem publiczną deklarację walki politycznej o najważniejszy fotel w ratuszu.

Wśród osób obserwowanych przez fikcyjny profil znaleźli się między innymi sądeccy politycy, samorządowcy, instytucje, dziennikarze, organizacje, redakcje lokalnych mediów, a także konto klubu sportowego Sandecja i osób z nim związanych. W tym gronie znalazł się także portal „Sądeczanin”, jak również autor tego artykułu.

Komentarz senatora do tej sprawy jest jednoznaczny. Ktoś to zrobił bez jego wiedzy.

- To nie jest w porządku, że ktoś stosuje takie zagrywki. Zapewniam to nie jest moje konto, nie mam z tym nic wspólnego i na pewno tego nie zostawię. Ten kto w taki sposób chciał zabawić się moim kosztem, będzie musiał ponieść za to konsekwencje - powiedział Stanisław Kogut w rozmowie z portalem „Sądeczanin”.

Michał Śmierciak ([email protected]) Fot. twitter / archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020