Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
18/04/2022 - 17:10

Kto będzie wykonawcą kolejnej inwestycji w Nowym Sączu? Miasto się zmienia

Nowe boisko ze sztuczną murawą z trybunami wraz z niezbędnym zapleczem na terenie KS Zawada w Nowym Sączu. To zadanie ma być zrealizowane jeszcze w tym roku. Takie są plany.

Właśnie ogłoszony został przetarg na realizację tej inwestycji.

- W Zawadzie chcemy wybudować boisko ze sztuczną nawierzchnią i piłkochwytami wokół tej infrastruktury – powiedział Sądeczaninowi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – Obiekt będzie miał nowoczesne oświetlenie.

Oprócz boiska ma tam również stanąć budynek o powierzchni około tysiąca metrów kw. W nim będzie znajdowało się zaplecze – szatnie, sanitariaty, siłownia.

Firmy, które przystąpią do przetargu muszą złożyć niezbędne dokumenty do 28 kwietnia. W tym samym dniu ma nastąpić otwarcie ofert.

Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku. Nowy Sącz otrzymał z programu Polski Ład 4,5 mln złotych, ale pół miliona złotych (to prawie 90 proc. dofinansowania) zamierza w tę inwestycję włożyć Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, który zarządza między innymi obiektem sportowym w Zawadzie.

- Mam nadzieję, że znajdzie się firma, która w tej cenie, czyli około 5 mln złotych wykona to zadanie – dodał wiceprezydent.

Ze sztucznego boiska, które zostanie wybudowane w Zawadzie ma korzystać między innymi pierwsza drużyna Sandecji, Akademia Sandecja i inne drużyny.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach (65 na 105 m) byłoby pierwszym etapem znacznie większej inwestycji. Ma być ono wybudowane na miejscu trzeciego boiska (za halą). Boisko ze sztuczną murawą będzie ogólnodostępne i udostępnione bezpłatnie dla dzieci i młodzieży. W ten mniejszy projekt wpisywałaby się także rozbiórka budynku gospodarczego (starego magazynu).

Inwestycja, na którą został właśnie ogłoszony przetarg ma być realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Obecnie w Zawadzie znajdują się trzy boiska sportowe i inne obiekty.

Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią ma być wstępem do budowy na osiedlu Zawada dużego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, na który składać się mają między innymi trzy boiska, bieżnia biegowa, nowa hala sportowa oraz hotel na 50 miejsc z basenem i zapleczem dla drużyn sportowych, a także z salą konferencyjną.

Ponadto znacznie szerszy projekt przewiduje budowę małego boiska wielofunkcyjnego typu ORLIK, pola namiotowego, strefy relaksu dla mieszkańców, plaży z boiskami do siatkówki plażowej oraz strefy sportowej z urządzeniami do ćwiczeń dla mieszkańców.

- Kosztorys budowy nowoczesnego dużego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Zawadzie to prawie 40 mln złotych – mówi Marcin Rojna, dyrektor MOSiR w Nowym Sączu.

Na razie na realizację projektu na tak dużą skalę się nie zanosi. Teraz zostanie wybudowane boisko ze sztuczną murawą z trybunami i niezbędnym zapleczem socjalnym.

Zobacz, jak wyglądałby duży obiekt sportowy w Zawadzie - Galeria

[email protected], fot. wizualizacja Urząd Miasta w Nowym Sączu.

Kto będzie wykonawcą kolejnej inwestycji w Nowym Sączu? Miasto się zmienia
Nowe boisko ze sztuczną murawą z trybunami wraz z niezbędnym zapleczem na terenie KS Zawada w Nowym Sączu. To zadanie ma być zrealizowane jeszcze w tym roku. Takie są plany.


Dziękujemy za przesłanie błędu