Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
05/03/2024 - 22:10

Księgarnia wraca do kultowego miejsca na sądeckim deptaku

W styczniu tego roku lotem błyskawicy Nowy Sącz obiegła informacja, że kultowa księgarnia Alfabet, mieszcząca się w jednej z kamienic na sądeckim deptaku przestaje działać. W życiu jednak tak jakoś jest, że gdy jedne drzwi się zamykają to otwierają się następne.

Czytaj także: Czy to nasz Zajazd Sądecki? On, ale jakby inny [ZDJĘCIA]

Pustka po księgarni Alfabet

Kultowa księgarnia Alfabet, działająca dosłownie dwa kroki od sądeckiego rynku zamknęła swoje podwoje na początku tego roku. Ta wiadomość odbiła się szerokim echem daleko poza Nowy Sącz.

Książkoholicy byli zrozpaczeni, że księgarnia „Alfabet” zniknęła z pejzażu miasta.

Wielu czytelników odwiedzało ją regularnie i zazwyczaj nigdy nie wychodzili z niej z pustymi rękami. Każdy, kto szukał książek o Nowym Sączu i Sądecczyźnie wiedział, że w tej księgarni kupi poszukiwaną publikację.

Czytaj także: Nie ma już starego biurowca przy Alejach Wolności w Nowym Sączu. Zastąpi go taka budowla [WIZUALIZACJA]

Jeden rozdział się zamyka – kolejny otwiera

Ale życie jest takie, że kiedy jedne drzwi się zamykają to otwierają się następne. Wszystko wskazuje na to, że ten lokal znowu zapełnią książki. Ulokuje się tam ponownie księgarnia.

Życie nie znosi próżni

Czytaj także: Już druga prezes pożegnała się ze stanowiskiem. Czy ktoś zajmuje się teraz miejskimi inwestycjami w Nowym Sączu?

- Taka kartka na drzwiach kultowej księgarni przy ul. Jagiellońskiej – pisze nasz stały czytelnik pan Norbert - Nowy rozdział - kontynuacja księgarni, ale z nowym właścicielem?

([email protected], fot. czytelnik – pan Norbert – dziękujemy), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu