Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
14/10/2020 - 11:25

Ksiądz z Męciny pod respiratorem. Do szpitala trafił proboszcz parafii św. Rocha

Proboszcz parafii św. Antoniego Opata w Męcinie wciąż przebywa w szpitalu. Kapłan jest podpięty do respiratora. Jego stan jest ciężki. Do szpitala trafił również proboszcz parafii św. Rocha w Nowym Sączu. Duchowny jest zarażony koronawirusem.

Ks. Antoni Piś, który jest proboszczem parafii św. Antoniego Opata w Męcinie wciąż przebywa w szpitalu. Kapłan jest zakażony koronawirusem. W nocy z 4 na 5 października jego stan znacznie się pogorszył, dlatego duchowny trafił do szpitala.

- Ksiądz proboszcz cały czas jest podpięty do respiratora. Stan jego zdrowia jest ciężki i od kilku dni nie zmienia się – informują na jednym z portali społecznościowych kapłani, którzy również pracują w Męcinie.

Zobacz też Proboszcz parafii św. Rocha ma koronawirusa. Kościół został zamknięty

W szpitalu przebywa również proboszcz parafii św. Rocha w Nowym Sączu ks. Józef Janas, u którego pozytywne wyniki testów potwierdziły koronawirusa. Zakażeni są także księża wikariusze, którzy pracują w tej parafii.  

- W minionym tygodniu ksiądz prałat miał objawy przypominające grypę żołądkową. Po konsultacji z lekarzem prowadzącym oraz pogotowiem ratunkowym konieczne było, aby pozostał przez ten czas w izolacji do czasu ustąpienia objawów. W związku z tym, że objawy nie ustępowały, we wtorek (06.10) pobrano księdzu prałatowi wymaz na obecność Covid-19. Wynik testu otrzymaliśmy w środę (07.10.) i okazał się pozytywny - informują kapłani z parafii św. Rocha w Nowym Sączu.

Przez kilka dni kościół pod wezwaniem św. Rocha był zamknięty dla wiernych i nie odbywały się tam msze i nabożeństwa. W minioną sobotę decyzją Sanepidu świątynia została zdezynfekowana, a w niedzielę msze odprawiali w niej kapłani z sąsiednich parafii. Kościół każdego dnia jest otwierany o godzinie 17 na modlitwę różańcową. ([email protected] Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)