Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
25/01/2018 - 18:40

Krynica-Zdrój: gmina współpracuje ze „strzelcami”. Będzie bezpieczniej?

22 stycznia w Krynicy-Zdroju samorząd podpisał porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Krynica-Zdrój a Związkiem Strzeleckim „Strzelec”. Tutejszy pododdział ZS liczy sobie aktualnie 16 osób.

-

Celem niniejszego porozumienia jest wspólne działanie na rzecz obronności państwa, kultywowanie tradycji patriotycznych regionu, stałej opieki nad miejscami pamięci narodowej, grobami poległych żołnierzy oraz pomnikami, popularyzacja inicjatyw związanych z obronnością państwa oraz kształtowania patriotycznych, proobronnych i obywatelskich postaw wśród dzieci, młodzieży i dorosłych –komentował w trakcie podpisania porozumienia Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju.

Zobacz też: 17-latka z Nowego Sącza spadła z wysokości 200 metrów! Cudem przeżyła! Tak się skończył jej pierwszy skok ze spadochronem

- Pododdział w Krynicy-Zdroju liczy obecnie 16 osób, został utworzony w zeszłym roku i ma już na swoim koncie udział w kilku uroczystościach patriotycznych. Jesteśmy gotowi do współpracy – podkreślał z kolei sierż. ZS. mgr inż. Radosław Repetowski Dowódca 2 Plutonu Wsparcia w Krynicy-Zdroju.

Zobacz też: Ojciec sądeckiego Strzelca: mój syn mnie przerósł. Zatrzymał bandziora i uratował życie

Nowosądecki oddział Związku Strzeleckiego „Strzelec” liczy ponad 500 osób, a jego głównym celem jest wychowywanie członków Związku zgodnie duchem patriotyzmu, przygotowanie do obrony cywilnej, udział w akcjach charytatywnych oraz patriotycznych.

Źródło: Krynica-Zdrój. Oprac. ES Fot: Krynica-ZdrójDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)