Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
06/04/2021 - 22:40

Krynica: autobusowa komunikacja dostępna dla rowerzystów. Pobierz rozkład jazdy

Z powodu prac prowadzonych na torach, od 6 kwietnia do 17 maja podróżnych na odcinku Tarnów-Nowy Sącz-Krynica oraz Tarnów-Jasło obsługuje autobusowa komunikacja zastępcza. Jest szybka i dostępna dla rowerzystów. Pobierz ROZKŁAD JAZDY.


Od 6 kwietnia z powodu remontu linii kolejowej, pociągi kursujące do i z Jasła, Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju zastąpiła autobusowa komunikacja zastępcza, na odcinku od i do Tarnowa. Aby maksymalnie zredukować uciążliwości, wynikające z konieczności przesiadki, oprócz kursów tradycyjnych, do każdego pociągu przypisano także "szybkie kursy". Są one realizowane na odcinku Tarnów-Nowy Sącz, z pominięciem pozostałych przystanków na trasie przejazdu. Rozkład jazdy na trasach:

Kraków Główny - Tarnów - Nowy Sącz - Krynica-Zdrój (PDF)

Kraków Główny- Nowy Sącz - Stróże - Jasło (PDF)

Komunikacja zastępcza będzie kursowała do 17 maja.  Za pociągi "Dolina Popradu", kursujące do i z Krynicy, w komunikacji zastępczej uruchomiono przyczepy przystosowane do przewozu rowerów. Dzięki temu cykliści mogą zwiedzać malownicze zakątki Beskidu Sądeckiego i Pogórza Ciężkowickiego. 

Przyczepy dla rowerzystów dostępne są na następujących kursach: "Dolina Popradu" Tarnów (09.07)-Krynica-Zdrój (12.59), 6 IV -17 V, "Dolina Popradu" Tarnów (09.07)-Krynica-Zdrój (12.27), 6 IV-17 V (kurs „szybki”), "Dolina Popradu" Krynica-Zdrój (12.40)-Tarnów (17.01), 6 IV -17 V, "Dolina Popradu" Krynica-Zdrój (13. 25) -Tarnów (17.01), 6 IV-17 V (kurs „szybki”) (MK) fot. ilustracyjne, Żródło: Koleje MałopolskieDziękujemy za przesłanie błędu