Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
16/09/2020 - 12:30

Korzenna: stary Ośrodek Pomocy Społecznej w zupełnie nowym miejscu

Udzielając pomocy społecznej organy administracji rządowej i samorządowej umożliwiają indywidualnym osobom i rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie sami rozwiązać. Do ich zadań należy także wsparcie potrzebujących i podejmowanie wysiłków zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb mieszkańców.

Życie w godnych warunkach, zapobieganie trudnym sytuacjom życiowym, wsparcie podczas procesu usamodzielniania się oraz integracja ze środowiskiem i społecznością lokalną to jedynie przykłady obowiązków spoczywających na organach administracji rządowej w zakresie polityki społecznej państwa. Z pomocy mogą korzystać również mieszkańcy Korzennej, którzy mają w gminie własny ośrodek pomocy społecznej.

Kilka dni temu jego lokalizacja uległa zmianie. Teraz obsługa mieszkańców odbywa się w budynku przy stadionie sportowym w Korzennej, a nie jak dotychczas w budynku urzędu gminy.

Czytaj też: Metalowe serce pełne zakrętek. Strażacy z Korzennej zebrali już prawie 900 kg!

W związku z trwającą przeprowadzką w obsłudze zainteresowanych mieszkańców mogą wystąpić przejściowe utrudnienia. Ubiegający się o świadczenia z pomocy społecznej, właściciele karty dużej rodziny, a także dotknięci bezradnością i trudnościami życia codziennego powoli przyzwyczajają się do nowej lokalizacji ośrodka.  (k.kos@sadeczanin.info, fot. screen Google Maps)Dziękujemy za przesłanie błędu