Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lipca. Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
09/07/2020 - 11:30

Korzenna: remont tej drogi dobiega końca. Nareszcie pojawiły się mijanki

Przebudowa wymagającej remontu drogi gminnej Mogilno - Posadowa Mogilska - Krużlowa dobiega końca! Niedługo mieszkańcy będą mogli cieszyć się nową nawierzchnią.

To naprawdę duża zmiana biorąc pod uwagę stan, w jakim droga była wcześniej. Trudno się dziwić – remont był konieczny. Cała nawierzchnia jest już gotowa, a do ostatecznego zakończenia robót pozostało jeszcze tylko wykonanie poboczy, oznakowania i odpowiedniego oświetlenia.

Gmina nie mogłaby sobie pozwolić na przebudowę drogi o długości prawie 2,5 km, gdyby nie pozyskane dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Konkretne wsparcie umożliwiło pokrycie wydatków związanych z przebudową drogi Mogilno - Posadowa Mogilska – Krużlowa w wysokości 80 proc.

Czytaj też: Korzenna: te drogi wymagają remontu. W końcu znalazły się pieniądze

W ramach trwających od kilku tygodni prac budowlańcy położyli zupełnie nową nawierzchnię asfaltową oraz wykonali zjazdy do zlokalizowanych przy drodze posesji. Ponieważ droga jest stosunkowo wąska, konieczne było zapewnienie miejsc umożliwiających minięcie się samochodów. Niebawem pojawi się także oświetlenie hybrydowe.

Przypomnijmy – w ubiegłorocznym przetargu do starań o wykonanie remontu stanęło pięć firm. Wówczas koszty przebudowy określono na poziomie blisko 3,6 mln złotych.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu