Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
18/11/2020 - 13:30

Korzenna: Ośrodek Pomocy Społecznej wznawia obsługę mieszkańców

Ośrodek Pomocy Społecznej w Korzennej wznowił obsługę mieszkańców, ponieważ duża grupa mieszkańców miała problem z załatwianiem spraw w sposób zdalny. Nie zniknęły jednak wszystkie obostrzenia.

Od czwartku, tj. od 5 listopada Ośrodek Pomocy Społecznej w Korzennej zawiesił bezpośrednią obsługę mieszkańców. Kontakt osobisty był możliwy wyłącznie w wyjątkowych przypadkach i po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania na konkretną godzinę. Nie trudno się domyślić, co było przyczyną wstrzymania działalności ośrodka. Obecnie Ośrodek Pomocy Społecznej wznowił obsługę mieszkańców. W dalszym ciągu jednak zaleca się załatwianie spraw w sposób zdalny i unikanie kontaktu bezpośredniego – na tyle, na ile to możliwe.

Czytaj też: Korzenna: Ośrodek Pomocy Społecznej zamknięty z powodu koronawirusa?

Przywrócenie obsługi mieszkańców na dotychczasowych zasadach po niemal dwutygodniowej przerwie głównie jest spowodowane trudnościami mieszkańców z obsługą narządzi potrzebnych do załatwiania spraw na odległość, a także nieznajomością nowych technologii. Zmiana zasad funkcjonowania ośrodka z pewnością ułatwi życie osobom starszym. Te jednak są niestety najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem.

Gmina informuje, że w razie większej liczby interesantów chcących skorzystać z usług ośrodka konieczne jest oczekiwanie przed budynkiem OPS na swoją kolej, co ze względu na zbliżającą się zimę i warunki pogodowe może być uciążliwe. Jeśli tylko się da – załatwiajmy sprawy przez internet. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu