Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
25/03/2020 - 10:30

Korzenna: niecodzienna sesja rady gminy. Radni się nie boją

Skrócony program sesji, minimalna liczba uczestników, maseczki ochronne, pomiar temperatury i obowiązkowa dezynfekcja - tak wyglądała ostatnia sesja w Korzennej. Przy zachowaniu szczególnej ostrożności nie było przeszkód, aby posiedzenie odbyło się zgodnie z planem. Wójt skierował apel do mieszkańców.

Wczoraj, 24 marca br. odbyła się XVII sesja Rady Gminy Korzenna. Przewodniczący rady Szymon Semla wezwał radnych do zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza jeśli zauważyli niepokojące objawy (kaszel, gorączka duszności), mieli kontakt z osobami, które w ostatnim czasie podróżowały za granicę albo przebywali w jednostce opieki zdrowotnej, w której leczono zakażonych pacjentów.

Radni i urzędnicy zebrali się w sali posiedzeń w maseczkach ochronnych. Sala została przygotowana w sposób uwzględniający bezpieczną odległość między uczestnikami sesji, a przed wejściem radni skorzystali z płynów do dezynfekcji. W posiedzeniu wzięło udział zaledwie 19 osób. Tym razem liczbę uczestników ograniczono do niezbędnego minimum.

Dowiedzieliśmy się, że w zaproszeniach na sesję radni otrzymali instrukcję dotyczącą zachowania wszelkich środków ostrożności. Przed wejściem na salę obrad mierzono temperaturę. Program sesji został skrócony i ograniczony do najpilniejszych spraw (zrezygnowano między innymi ze sprawozdania z działalności wójta między sesjami).

Czytaj też: Korzenna: gmina w czasach koronawirusa. Do dyspozycji są jednostki OSP

Podczas sesji dyskutowano o zmianach w budżecie gminy oraz nieodpłatnym przejęciu na własność gminy kilku nieruchomości gruntowych. Uchwalono również program opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

- Trzeba bezwzględnie przestrzegać zasad kwarantanny, bo od tego zależeć może zdrowie i życie naszych bliskich, znajomych i sąsiadów – mówił Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna, który apelował o respektowanie zasad sanitarnych, o których na bieżąco informują środki masowego przekazu. Wójt zachęcał również mieszkańców do założenia kont w banku, ponieważ nie wszyscy je posiadają. Taki stan rzeczy ułatwiłby wypłacanie świadczeń pieniężnych przelewem.

Zobacz także: Korzenna: OSP Mogilno dostarczy mieszkańcom żywność! Gmina idzie z odsieczą

- Nie dysponujemy informacjami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej na terenie gminy. Wiadomości na ten temat ma nam przekazać Sanepid, ale dotychczas ich nie otrzymaliśmy – dodał wójt. Gmina realizuje zalecenia rządu, Sanepidu oraz funkcjonariuszy policji. Przy zachowaniu szczególnych zasad ostrożności nie było przeszkód, aby posiedzenie odbyło się zgodnie z planem.

[email protected], fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe