Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
15/10/2020 - 10:40

Koronawirus w krynickiej parafii. Księża są na kwarantannie

Księża z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju są na kwarantannie. Jeden z kapłanów miał pozytywne wyniki testów. Na kwarantannie przebywają również księża z Męciny i parafii św. Rocha w Nowym Sączu, u których badania również potwierdziły koronawirusa.

- W związku z potwierdzonym pozytywnym testem na obecność koronawirusa u jednego z księży, od 14 października przez najbliższe dni wszyscy kapłani naszej parafii będą przebywać na kwarantannie – informują księża z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju.

Zobacz też Ksiądz z Męciny pod respiratorem. Do szpitala trafił proboszcz parafii św. Rocha

Kościół został zdezynfekowany. Msze święte, które miały być odprawiane w kaplicy szpitalnej będą sprawowane na plebanii. Z kolei pozostałe msze będą odprawiane w kościele bez zmian przez kapłanów z sąsiednich parafii. 

- Apelujemy o stosowanie się do wszelkich zaleceń sanitarnych, aby każdy mógł czuć się w świątyni bezpiecznie. Na koniec prosimy was o modlitwę i o niej również zapewniamy.  Wszystkich parafian polecamy opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy – apelują kapłani.

Zobacz też Proboszcz parafii św. Rocha ma koronawirusa. Kościół został zamknięty

Tak jak już informowaliśmy na łamach „Sądeczanina”, od kilku dni na kwarantannie przebywają również kapłani z parafii św. Antoniego Opata w Męcinie. Pozytywne wyniki testów potwierdziły zakażenie koronawirusem u proboszcza tej parafii. W nocy z 4 na 5 października jego stan znacznie się pogorszył, dlatego duchowny trafił do szpitala, gdzie został podpięty do respiratora. Przebywa tam do dnia dzisiejszego.

W szpitalu przebywa również proboszcz parafii św. Rocha w Nowym Sączu, u którego pozytywne wyniki testów potwierdziły koronawirusa. Zakażeni są także księża wikariusze, którzy pracują w tej parafii. (RG, Fot. arch. parafii)Dziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!