Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
24/10/2020 - 16:25

Koronawirus w kolejnej parafii. Jeden z kapłanów otrzymał pozytywny wynik testu

Kolejna parafia boryka się z koronawirusem. Tym razem pozytywny wynik testu potwierdził zakażenie u jednego z księży wikariuszy posługujących w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Korzennej.

Zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u jednego z księży wikariuszy pracujących w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Korzennej. Kontakt z nim mieli także pozostali księża, którzy posługują w tej parafii, dlatego przebywają teraz w izolacji na plebanii.

- Na razie czuję się bardzo dobrze, ale dopóki nie będę miał potwierdzenia, że jestem zdrowy, muszę pozostać w izolacji – poinformował na stronie parafii proboszcz ks. Tadeusz Sajdak.

Zobacz też Nowy Sącz: kościół w Biegonicach zamknięty. U wikariusza wykryto COVID-19

Kapłan poinformował, że w sobotę nie będą oprawiane msze w kościele. Wierni mogą jednak przyjść o godz. 17.30 odmówić prywatnie różaniec. Z kolei w niedzielę parafia przeżywa odpust. W tym dniu msze odprawi ks. Artur Ważny z Tarnowa.

- Wszystkie intencje zaplanowane są odprawiane na bieżąco, ale większość na plebani – informuje proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Korzennej.

To już kolejna parafia, która boryka się z koronawirusem. Do podobnej sytuacji doszło jakiś czas temu w parafii św. Rocha w Nowym Sączu, gdzie pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa otrzymał zarówno proboszcz tej parafii, jak i księża wikariusze.

Zakażony jest również ksiądz wikariusz z parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu - Biegonicach. Kościół został zamknięty dla wiernych. Na szczęście kapłan od samego początku choroby przebywał w odosobnieniu. Nie kontaktował się - jak zapewniają duchowni z tej parafii - z żadną osobą, również z księdzem proboszczem i innymi pracownikami parafii.

Zobacz też Koronawirus w krynickiej parafii. Księża są na kwarantannie

Identyczna sytuacja jest w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju. Tam również księża przebywają na kwarantannie, ponieważ u jednego z kapłanów potwierdzono zakażenie koronawirusem. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu