Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
14/05/2023 - 15:40

Korki miały zniknąć… Przy rondach w Nowym Sączu wciąż sznur samochodów i rozkopy [ZDJĘCIA]

Wyjazd z ulicy Nawojowskiej na Aleje Piłsudskiego nigdy nie należał do najłatwiejszych. W godzinach szczytu tworzyły się tutaj bardzo duże korki. Rozwiązaniem problemu miało być rondo. Póki co niewiele pod tym względem się zmieniło. Sam remont wciąż natomiast trwa. Tempo prac do najszybszych na pewno nie należy...

Ronda na Alejach Piłsudskiego

O trwającym wciąż remoncie na Alejach Piłsudskiego pisaliśmy już kilkukrotnie. Przypomnijmy, że dwa ronda miały tutaj powstać do końca roku. Prace się jednak wydłużyły i pełna przejezdność była możliwa dopiero w styczniu.

To jednak nie oznaczało końca prac. Co gorsza, ich tempo drastycznie spadło. Choć mamy już połowę maja, to roboty nadal trwają, a pracowników każdego dnia nie ma wielu. Co się zmieniło w ostatnim czasie? Pojawiła się kostka na chodnikach, wylany został też asfalt na ul. Kamiennej. Rozkopów w okolicach wciąż jednak nie brakuje.

Występują również utrudnienia w ruchu. Droga pod wiaduktem kolejowym jest wciąż zwężona. Samochody mogą się w tym miejscu poruszać tylko jednym pasem. W godzinach szczytu ustawia się zatem sznur samochodów. Trwa to już bardzo długo. Przypomnijmy, że pierwsze problemy z płynnością przejazdu pojawiły się na początku prac, a więc w sierpniu ubiegłego roku.

Korki na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu

Równie kiepsko sytuacja wygląda na rondzie u zbiegu Nawojowskiej i Alei Piłsudskiego. Korki o najbardziej ruchliwych porach są niekiedy tak ogromne, że nie widać ich końca. Nie brakuje głosów, że budowa w tych miejscach rond miała ten problem rozwiązać. Póki co jest wprost przeciwnie. Dodajmy do tego, że również odcinek między nimi jest często zablokowany…

Dlaczego tempo prac tak mocno spadło i remont się przeciąga? Próbowaliśmy się tego dowiedzieć w sądeckim Urzędzie Miasta. Odpowiedzi jednak, mimo że od wysłania pytań minął już miesiąc, nie otrzymaliśmy.

Dodajmy, że to nie jedyny remont w Nowym Sączu, który aktualnie trwa. Rozkopana jest również ulica Grodzka oraz odcinek Nawojowskiej od CH Europa do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi. Prace trwają również m.in. ul. Jana Pawła II. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd)

Korki i rozkopy na Nawojowskiej oraz Piłsudskiego
Na Nawojowskiej i Piłsudskiego prace cały czas trwają. Korki również tworzą się bardzo duże.


Dziękujemy za przesłanie błędu