Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
29/02/2024 - 21:30

Korekta rozkładu jazdy pociągów od 10 marca. Nie ma w nim połączenia Muszyna - Poprad

W weekend 25 i 26 lutego, po raz ostatni podróżni skorzystali z kursowania dwóch sezonowych połączeń Kolei Małopolskich, Muszyna - Poprad i składu "Luxtorpeda" z Krakowa do Zakopanego. 10 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy, która będzie obowiązywać do 8 czerwca.

10 marca wejdzie w życie korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów 2023/2024. W tym roku z powodu modernizacji linii kolejowych, takich zmian będzie aż pięć.

W nowej korekcie nie ma kursów polsko-słowackiego połączenia Muszyna-Poprad. Skład ten jeździł sezonowo od 30 grudnia 2023 roku, w każdy weekend. Niedziela 25 lutego była ostatnim dniem i szansą na wspólną podróż z Kolejami Małopolskimi w Tatry Słowackie. 

- Połączenie kolejowe z Muszyny, już niedługo może i z Krynicy w Tatry Słowackie, do Popradu jest bardzo potrzebne. - zauważa Artur Królikowski, z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.  

-Trzeba tą ofertę nieco poprawić i rozwijać. 

Sezonowym, zimowym pociągiem był  również skład o nazwie "Luxtorpeda", którym z Krakowa można było dojechać w Polskie Tatry, aż do Zakopanego!

W nowym rozkładzie jazdy pociągów skróci się czas przejazdu najszybszego połączenia z Warszawy do Zakopanego. Podróż ma trwać 4 godz. 44 min. Z Krakowa do Zakopanego najszybszy pociąg pojedzie 2 godz. 17 min., zaś w odwrotną stronę 2 godz. 14 min. Nowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 8 czerwca. (MK). fot ilustracyjne (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu