Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
05/02/2021 - 12:20

Koło Przysietnicy chcą budować kolejną platformę widokową. Zobaczcie gdzie!

Gmina Stary Sącz przymierza się do budowy kolejnej platformy widokowej, która tym razem stanie w okolicy Przysietnicy. Samorząd jest przekonany, że przedsięwzięcie okaże się turystycznym sukcesem na miarę platformy widokowej na Woli Kroguleckiej. Co bardzo ważne – wszystkie potencjalne lokalizacje inwestycji wskazali sami mieszkańcy.

- Rzeczywiście poprosiliśmy o wparcie mieszkańców licząc na prawdziwą burzę mózgów i trzeba przyznać, że się nie zawiedliśmy. Mieszkańcy wskazali bowiem aż pięć naprawdę fantastycznych lokalizacji, z których widać całą przełęcz razem Rytrem, Piwniczną-Zdrój, widać Połom, Kicarz. Widok rozciąga się aż do Jaworzyny Krynickiej. Coś fantastycznego. Byłem osobiście w każdym z tych miejsc i jestem zachwycony – komentuje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: 18 metrów długości, 5 ton wagi! I montaż pod samymi czubkami drzew!

- Chodzi konkretnie o Targowisko, Strząbiołki, Twarożkę, Koniów i Polankę. Każda z tych lokalizacji jest na szczycie wzgórza, najwyższa – Targowisko położone jest na wysokości 560 a najniższa Koniów na wysokości 448 metrów nad poziomem morza. Teraz dla wszystkich tych lokalizacji przygotowujemy konkretną koncepcję zagospodarowania, by optymalnie wykorzystać ich potencjał a potem wspólnie z mieszkańcami chcemy wybrać tę najciekawszą. Nie musimy tu budować wież, bo każda z lokalizacji jest na terenie szczytowym – zapowiada samorządowiec.

Stary Sącz: będzie kolejna platforma widokowa. Lokalizacje wskazali mieszkańcy

- Bardzo istotne jest też to, że każde z tych miejsc jest na szlaku turystycznym lub przyrodniczym, który łączy się z niebieskim szlakiem na Przehybę. Dlatego jesteśmy przekonani, że taka platforma ożywi ofertę turystyczną okolicy, będzie dźwignią do jej dalszego rozwoju na miarę tego czym stała się platforma na Woli Kroguleckiej – twierdzi z przekonaniem Gizicki. Koncepcje powinny być gotowe w czerwcu.

A my załączamy zdjęcia, na których widać panoramę z każdych z miejsc. Widoki są fantastyczne, prawda?

Stary Sącz: będzie kolejna platforma widokowa. Lokalizacje wskazali mieszkańcy

([email protected] Fot.: dzięki uprzejmości Kazimierza Gizickiego)Dziękujemy za przesłanie błędu