Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
15/11/2018 - 15:35

Kolejny łuk mostu domknięty. Czy wykonawca zdąży z pracami do końca roku?

Jeśli tylko do końca tego tygodnia będzie pogoda, najlepiej bezwietrzna, to wykonawca budujący nowy most heleński powinien domknąć drugi łuk od strony sądeckiego zamku.

W tym roku jesień była wyjątkowo ciepła i łaskawa dla wykonawcy stawiającego nową przeprawę przez Dunajec. Niestety w ostatnich tygodniach we znaki dawał się i to solidnie porywisty wiatr. Przy takiej pogodzie podnoszenie ciężkich stalowych elementów na sporą wysokość nie jest możliwe.

Wykonawca musiał czekać, niestety na w miarę bezwietrzną pogodę, by móc przeprowadzić kolejny etap skomplikowanej operacji łączenia ze sobą stalowych elementów łuków rozpiętych nad mostem.

Domknięty został już jeden z łuków od strony sądeckiego zamku. Na zamknięcie czeka jeszcze drugi rozpięty równolegle do niego.   

Dopiero po zakończeniu tego etapu i przeanalizowaniu przez wykonawcę i inwestora zakresu wykonanych już prac będzie wiadomo, czy firma budująca nowoczesną przeprawę zakończy budowę mostu w terminie.

Nadal nie wiadomo, czy ustalony na 31 grudnia br. termin uda się dotrzymać

Budowa nowego mostu heleńskiego trwa już rok. Symboliczne wbicie łopaty na placu budowy przekazanym wykonawcy odbyło się w październiku ubiegłego roku

Rozbiórka mostu im. Józefa Piłsudskiego rozpoczęła się jednak dopiero na początku maja tego roku. Wcześniej przekładane były niezbędne sieci teletechniczne i gazowa.

[email protected], fot. IM.

Termin oddania do użytku mostu heleńskiego zbliża się nieubłaganie
Termin oddania mostu do użytku zbliża się nieubłaganie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)