Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
09/06/2020 - 15:50

Kogo chcemy na prezydenta. Ogólnopolskie sondaże kontra Nowy Sącz

Po wyznaczeniu daty wyborów kampania nabrała tempa i grzeją się sondażownie. Najnowsze notowania pokazuje Centrum Badania Opinii Społecznej. Na prowadzeniu jest ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Kto jest teraz jego najpoważniejszym rywalem?

W badaniu przeprowadzonym przez CBOS  Andrzej Duda zdecydowanie wyprzedza pozostałych rywali. Chce na niego głosować 48,6 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu  jest kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Na prezydenta Warszawy wskazuje 16,2 proc. respondentów. Trzecia lokatę zajmuje  Szymon Hołownia, który zyskał o  10,7 proc.

Jakie są  notowania  kolejnych  kandydatów?  4,3 proc. chce zagłosować na lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Łeb w łeb idzie z nim kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, który osiągną zbliżony wynik - 4,2 proc.

Czytaj też Jasnowidz znalazł w Sączu zwłoki teraz ma szokujące wizje wyborów na prezydenta

Na Roberta Biedronia swój głos zamierza oddać 1,8 proc. ankietowanych. Wyniki pozostałych kandydatów są na poziomie błędu statystycznego. 

10,7 proc. badanych nie potrafiło odpowiedzieć, na kogo zagłosuje, a 2,7 proc. odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Z kolei w opublikowanym tydzień temu sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski Andrzej Duda mógł liczyć na 42,3 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - na 23,2 proc. Trzecie miejsce ma Szymon Hołownia z wynikiem 7,7 proc. Niewiele mniej badanych wskazało na Władysława Kosiniaka-Kamysza - 7,4 proc.

Czytaj też Kalendarz wyborów prezydenckich 2020. Machina kampanii poszła w ruch 

Tuż za nimi jest Krzysztof Bosak. Kandydata Konfederacji popiera 6,9 proc. osób. Przedstawiciel Lewicy Robert Biedroń może liczyć ledwie na 3,4 proc. głosów. Marek Jakubiak - na 0,1 proc.

Sondaż został zrealizowany w dniach 5-6 czerwca na próbie 1100 osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowi (CATI).

Jakie są wyniki  sondy „Sądeczanina”, w której  jak dotąd wzięło udział 6756 osób?

[email protected] fot. archiwymDziękujemy za przesłanie błędu