Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
20/08/2018 - 12:50

Klamka zapadła! Just już zamknięty – prosimy na objazdy [ZDJĘCIA]

Jeszcze dzisiaj rano można było przejechać przez serpentyny Justu, gdzie od prawie trzech miesięcy specjalistyczna firma wykonuje odwodnienie i stabilizację istniejącego tam od lat osuwiska. Punktualnie o godz. 10 drogowcy zamknęli drogę krajową nr 75 przy wjeździe na górę św. Justa. Klamka zapadła!

Już wkrótce na serpentynach Justu zaczną się główne prace, związane z tym ogromnym przedsięwzięciem. Kilkaset metrów przed wjazdem na górę św. Justa, drogowcy ustawili bardzo czytelne tablice informujące o zamknięciu drogi i wytyczonych objazdach.

Zaraz po zamknięciu „krajówki” ruch samochodów został skierowany na wyznaczone trasy objazdowe.

Samochody osobowe i potężne tiry skręcały w drogę prowadzącą do Świdnika.

Widać było, że niektórzy kierowcy byli zdezorientowani w związku z tym, że „krajówka” została na tym odcinku wyłączona z ruchu

- Nie da się już przejechać? – zdziwiła się młoda kobieta, która dojechała do wjazdu na Just tuż po zamknięciu „krajówki”. Muszę być przed godziną 13 w Krakowie. Naprawdę, nie możecie mnie panowie przepuścić – prosiła drogowców.

Niestety, od dzisiaj nie ma uproś. Kierowcy muszą przygotować się na pokonywanie wytyczonych objazdów. Są one krótsze dla samochodów osobowych, a zdecydowanie dłuższe dla ciężarówek.

Dla samochodów osobowych i ciężarowych do 40 ton wytyczono objazd drogami powiatowymi przez Wronowice i Świdnik. To wydłuży czas dojazdu do Nowego Sącza z Krakowa o kilkanaście minut.

Objazd dla samochodów ciężarowych będzie zdecydowanie dłuższy. Właściciele firm transportowych mówią wprost, że każdy z kierowców przewożących tirami różne towary nadłoży przy każdym kursie setki kilometrów.

Przed zamkniętym wjazdem na serpentyny Justu, co chwilę zatrzymują się potężne tiry.

- Gdzie tu teraz jechać? – krzyczy kierowca tira. – Na Świdnik, a jak dalej? Po chwili samochód skręca w drogę, na której przez jakiś czas będzie koncentrował się główny ruch.  

Objazd został poprowadzony drogą powiatową 1553K Tęgoborze - Wronowice i 1555K Łososina Dolna - Ujanowice - Młynne o dopuszczalnym nacisku 80kN/oś.

Zalecane objazdy dla samochodów ciężarowych:

z Krakowa do Nowego Sącza:

- od węzła Kraków Południe ciągiem dk7-S7-dk28, czyli Kraków - Myślenice - Skomielna Biała - Limanowa - Nowy Sącz. z Dębicy do Nowego Sącza:

- od węzła Dębica Pustynia dk94-dk73-dk28, czyli Dębica - Pilzno - Jasło - Gorlice - Nowy Sącz.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

Zamknięte serpentyny na Juście
Zamknięte serpentyny na Juście


Dziękujemy za przesłanie błędu