Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
06/05/2019 - 22:20

Kim jest Michał Dziadosz? Nagrodzonym przez prezydenta wolontariuszem

Jak się okazało, działalność społeczna i wolontariat zauważana jest nie tylko przez tych, którym się pomaga, ale również przez władze miasta. Przekonał się o tym Michał Dziadosz, uczeń Samochodówki, który za swoje działania został wyróżniony.

- To była niespodzianka od nauczycieli, taka w ramach podziękowania za wspólną działalność. Jestem tym wyróżnieniem zaszczycony i motywuje mnie ono do dalszej pracy w wolontariacie. Dotychczas odbywało się to przy szkole samochodowej, jak również w ramach promocji krwiodawstwa. Teraz będzie to na nieco innej płaszczyźnie, ale będę pomagał innym - powiedział w rozmowie z portalem "Sądeczanin" nagrodzony Michał Dziadosz, dzisiaj już absolwent Zespołu Szkół Samochodowych.

W zamian za swoją działalność wspomniany wolontariusz otrzymał list gratulacyjny od prezydenta Ludomira Handzla. - Wolontariat, jako działalność spontaniczna, wymyka się wszystkim definicjom. Z działań prospołecznych wypływają korzyści dla dawcy i biorcy. Jedni otrzymują uznanie za swój gest, satysfakcję z czynienia dobra, a drudzy otrzymują pomoc w potrzebie i odzyskują wiarę w to, że nie są sami - można przeczytać w oficjalnym dokumencie przekazanym Michałowi.

- Dziękuję za trud, cierpliwość, za umacnianie wiary w drugiego człowieka oraz za jeden z hojnych darów, czyli poświęcony własny czas - mówił podczas uroczystości prezydent Nowego Sącza.

- Michał to chłopak, na którego zawsze można liczyć. Ambitny, chętnie angażujący się w nowe projekty i tak zwyczajnie lubiący pomagać innym. Robi to z uśmiechem, sprawia mu to radość i nakręca do działania. Cieszę się, że został wyróżniony - powiedział Jerzy Galara, nauczyciel ZSS.

Wyróżnienie nie byłoby możliwe, gdyby nie zgłoszenie nauczycieli Ewy Zielińskiej oraz Grzegorza Ledzińskiego, będących wsparciem Michała Dziadosza w jego działaniach. - Od kiedy Michał pojawił się w naszej szkole, pracuje na rzecz potrzebujących. Uczestniczy w każdej akcji charytatywnej, zachęca innych do działania w wolontariacie, jest honorowym krwiodawcą. Po prostu jest godny naśladowania - zapewnia Ewa Zielińska, opiekunka wolontariatu w Zespole Szkół Samochodowych.

Michał Dziadosz brał udział między innymi w takich działaniach, jak „Serce Sercu”, zbiórce książek dla polskich dzieci na Ukrainie, współorganizował turniej Streetball oraz akcję Sztafeta Pomocy. Pomagał potrzebującemu pomocy szkolnemu koledze i jego rodzinie w pracach budowlanych, dostarczaniu opału, zbiórce datków oraz organizacji transportu do Kliniki Budzik. Włącza się też w organizację Dnia Dziecka na Osiedlu Piątkowa, a także szereg mniejszych wydarzeń charytatywnych.

MŚ ([email protected]). Fot. UM Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu