Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
13/11/2020 - 13:05

Kiedy spadnie śnieg w Nowym Sączu? Amerykanie już to wiedzą

Polska zima coraz częściej przypomina jesień. Bywa, że kilkuletnie maluchy w ogóle nie widziały śniegu. Jak będzie w tym roku? Czy z nieba posypie się biały puch? To strategiczna wiadomość dla pełnej narciarskich stoków Sądecczyzny.

Kiedy spadnie śnieg? Na te informację czekają i amatorzy białego szaleństwa i narciarski biznes, nie mówiąc już o tych, którzy po prostu stęsknili się za śnieżnymi świętami.  Jak wiadomo wyrocznia we wszystkich kwestiach bywają „amerykańscy naukowcy”.  

Acuwether, firma, która zajmuje się prognozowaniem pogody dla całego świata, zapowiada, że jeszcze w listopadzie średnia temperatura dla kraju wyniesie 6-7 stopni, a nocą spadnie poniżej zera. W drugiej połowie listopada może nawet pojawić się śnieg, zapowiadają Amerykanie, choć opady nie będą intensywne.

Co ze Świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem?  Choć w prognozach nie ma długotrwałych opadów śniegu, to jednak będą dominować niskie temperatury w granicach minus cztery, plus cztery stopnie, co w przypadku naszego narciarskiego regionu pozwala na sztuczne śnieżenie stoków.

Jaki będzie styczeń? Podobny w jak w roku ubiegłym. Aura będzie bardziej deszczowa niż śnieżna, a temperatura na plusie. Znacznie lepiej zapowiada się luty. Śnieg pojawi się miejscami, ale najwięcej będzie go na południu Polski. Temperatura spadnie do minus 10 stopni. Taka aura utrzyma się do marca. Jeśli poprawi się sytuacja epidemiczna, to może być całkiem udany sezon narciarski.Dziękujemy za przesłanie błędu