Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
05/10/2022 - 17:50

Kamionka Wielka: jak zaciskać pasa, to tylko z technologią LED

Jak Kamionka Wielka chce oszczędzić na zużyciu prądu w tym sezonie jesienno zimowym? Kluczem do sukcesu ma być technologia LED.

Kamionka Wielka: będą rzadziej odbierać śmieci. Jak to teraz będzie wyglądało?

- My tak naprawdę szukamy sposobu na oszczędności od początku tej kadencji. To oszczędzanie w dużej mierze opiera się na wymianie starego typu oświetlenia na oświetlenie w technologii ledowej. I tak, do tej chwili, już w 75 procentach zmieniliśmy sposób oświetlenia w budynkach użyteczności publicznej. W naszych urzędach i szkołach już 75 procent żarówek, to żarówki ledowe. I ten proces cały czas trwa, zostały nam stare żarówki tylko w pojedynczych szatniach czy salach – mówi na wstępie wójt Kamionki Wielkiej Andrzej Stanek.

Zobacz też: Kamionka Wielka: będą rzadziej odbierać śmieci. Jak to teraz będzie wyglądało?

- Jeśli chodzi o oświetlenie przy drogach, też idziemy w tym kierunku i wymieniliśmy oświetlenie przy 6 kilometrach naszych dróg. Na 654 lampy starego typu wymieniliśmy już ponad 350. Pozostałe 300 jest w infrastrukturze koncernu Tauron i w tym wypadku decyzje nie leżą po naszej stronie, ale na pewno będziemy działać, by i te lampy zastąpić równie energooszczędnymi – tłumaczy dalej włodarz gminy.

Na razie nie ma tu mowy o ograniczeniu natężenia światła czy jego wyłączaniu, tak jak dzieje się to na terenie gmin Podegrodzie czy Stary Sącz. A my przypomnijmy, że rząd zobowiązał samorządy do oszczędności energetycznych sięgających aż 10 procent. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu