Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
07/09/2020 - 13:40

Już obowiązuje nowy rozkład jazdy MPK w Nowym Sączu. Są zmiany

Z nowym rokiem szkolnym zmienił się w Nowym Sączu rozkład jazdy MPK. Na czym polegają te zmiany?

W związku z powrotem uczniów do szkoły spółka MPK wróciła do rozkładu jazdy autobusów, jaki obowiązywał przed pandemią koronawirusa.

Czytaj także: Nowy Sącz: po wakacjach większa częstotliwość kursów autobusów MPK

- W rozkładzie wydzielonych zostało sześć miejskich autobusów, które posiadają żółte tabliczki z napisem „preferowana młodzież w wieku szkolnym” – tłumaczy Jerzy Leszczyński, prezes spółki MPK w Nowym Sączu. – One zostały dołożone do linii nr 7 i 23, które cieszą się wśród mieszkańców Nowego Sącza zawsze bardzo dużą popularnością.

Szef sądeckiej spółki nadmienia, że choć od pierwszego szkolnego dzwonka minęło już kilka dni, to sytuacja z funkcjonowaniem starego (przedpandemicznego) rozkładu jazdy jest cały czas na bieżąco monitorowana.

Czytaj także: Od wtorku w Nowym Sączu będą jeździły autobusy z żółtą tabliczką. O co chodzi?

- Na bieżąco ją weryfikujemy i korygujemy – dodaje prezes Leszczyński. – Cały czas spływają do nas informacje od kierowców, a także od dyspozytora koordynującego ruchem autobusów na terenie miasta i gminach, z którymi MPK ma podpisane porozumienie międzygminne. Wiadomo już, że musimy dostosować częstotliwość jazdy autobusów kursujących na linii nr 3.  Według nas ta linia jest przepełniona. W tym przypadku niezbędna jest korekta.

Codziennie w pogotowiu, albo na terenie nowego dworca MPK, albo w bazie przy ul. Wyspiańskiego czekają dwa autobusy (tzw. rezerwa), gotowe do wyjazdu. Na wypadek, gdyby zaistniała potrzeba podmiany jakiegoś autobusu, albo właśnie na wypadek, gdyby zaszła konieczność wspomożenia (odciążenia) danej linii.

Nowy rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ:

i.michalec@sadeczanin.info, fot. MPK w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu