Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
26/07/2018 - 14:55

To już klepnięte: nad Kamienicą będą monitorowane (!) trasy rowerowo-biegowe

To ma być powrót do dobrych tradycji wypoczynku nad brzegiem Kamienicy. Już w październiku 2018 roku ruszą prace przy budowie wielofunkcyjnej i bezkolizyjnej jednocześnie trasy dla biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów po obu stronach rzeki. Trasy będą też wyjątkowo bezpieczne, bo dodatkowo oświetlone i monitorowane.

- Ta pięciokilometrowa trasa będzie się składała z trzech równoległych ścieżek, a każda będzie dedykowana odrębnej kategorii użytkowników: rowerzystom, pieszym i biegaczom, tak aby ci użytkownicy nie przeszkadzali sobie nawzajem. Zatem będzie to pełen komfort rekreacji i przyjemności korzystania z tej infrastruktury – informuje Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza.

Trasa poprowadzona zostanie wzdłuż obu  brzegów Kamienicy. Z prawej będzie się ciągnąć od kładki, czyli tak zwanego mostu wiszącego, do kładki pieszej na wysokości skrzyżowania ulicy Wiśniowieckiego z Alejami Piłsudskiego. Z lewej, w drugą stronę - wzdłuż brzegu w ciągu Alei Piłsudskiego – od kładki na wysokości skrzyżowania ulicy Wiśniowieckiego z Alejami Piłsudskiego do mostu wiszącego.Na trasie biegowo – rowerowych ścieżek już jest MOSiR z basenem, pumptrack, powstaje Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej, co dodatkowo ją uatrakcyjni.

Zobacz też: Centra Aktywnego Wypoczynku: 17 kilometrów nowych, "wypasionych" tras

Na trasie ustawione będą ławki, siłownie na wolnym powietrzu a przy okazji wyremontowane już funkcjonujące kładki dla pieszych nad rzeką.

Inwestycja jest realizowana i dofinansowana w ramach projektu „Centra Aktywnego Wypoczynku", którego liderem jest Fundacja Sądecka i korzystać z niej będzie można już w październiku przyszłego roku.

W skład Centrum Aktywnego Wypoczynku (CAW) wejdą poza Nowym Sączem trasy biegowo-rowerowe w subregionie sądeckim, w następujących gminach:

  • Bobowa: trasa biegowa o długości 2,523 km
  • Łącko:  trasa biegowo-rowerowa o długości 4,517 km oraz odbudowa kładki pieszo-rowerowej na potoku Czarna Woda. Wartość inwestycji to prawie półtora miliona złotych, dzięki którym z centrum Łącka będzie można dobiec lub dojechać do tras Velo Dunajec, tworzonych przez samorząd wojewódzki.
  • Stary Sącz: 3 trasy turystyczne o łącznej długości 5,452 km, w tym  dobieg i dojazd do zasadniczych tras biegowo-rowerowych oraz szczytu góry, gdzie znajduje się plac rekreacyjny, plac postojowy i platforma widokowa.
  • Chełmiec: trasa turystyczna po wale przeciwpowodziowym w miejscowości Świniarsko o długości 1,514 km.

W sumie powstanie 16,9 km liniowych tras turystycznych połączonych wspólna marką Centra Aktywnego Wypoczynku i połączonych z siecią tras w województwie małopolskim.a wszystko po to, by ściągnąć do nas turystów i stworzyć bazę wypoczynkową dla miejscowych mieszkańców.

Projekt Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu