Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
05/03/2024 - 11:50

Już druga prezes pożegnała się ze stanowiskiem. Czy ktoś zajmuje się teraz miejskimi inwestycjami w Nowym Sączu?

Anna Xymena Majkrzak nie jest już prezesem Nowosądeckiej Infrastruktury Komunalnej. Po kilku miesiącach pracy i zarządzania spółką zrezygnowała z funkcji. Kto teraz kieruje NIK?

Anna Xymena Majkrzak była drugim prezesem spółki NIK (przed nią była Anna Bednarczyk-Maśko). Zarządzała nią od 1 sierpnia 2023 roku. Rezygnację złożyła 19 lutego br.

Anna Xymena Majkrzak nie komentowała do mediów swojej decyzji o rezygnacji z funkcji prezesa.

Czytaj także: Czy to nasz Zajazd Sądecki? On, ale jakby inny [ZDJĘCIA]

Nowosądecka Infrastruktura Komunalna jest spółką, która została powołana do życia, aby realizować ważne dla miasta inwestycje, a potem nimi administrować. Jedną z kluczowych jest oczywiście budowa stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego 47, która nadal trwa.

Spółka NIK miała też czuwać nad budową nowej siedziby sądeckiego urzędu miasta,  a potem administrować obiektem. Budowa stadionu trwa, a nowy magistrat jest nadal w fazie planów.

Kto teraz kieruje spółką Nowosądecka Infrastruktura Komunalna?

Czytaj także: Nie ma już starego biurowca przy Alejach Wolności w Nowym Sączu. Zastąpi go taka budowla [WIZUALIZACJA]

O to zapytaliśmy wiceprezydenta Nowego Sącza Artura Bochenka. - Nie ukrywam, że pani Anna Xymena Majkrzak zaskoczyła nas swoją rezygnacją – powiedział „Sądeczaninowi” wiceprezydent Artur Bochenek. – Była to decyzja w trybie natychmiastowym. Żeby zachowana była ciągłość pracy na wiceprezesa spółki został powołany Dawid Janik, dotychczasowy zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Czy miasto ogłosi konkurs na prezesa spółki NIK?

Czytaj także: Księgarnia wraca do kultowego miejsca na sądeckim deptaku

- Na razie spółką będzie kierował wiceprezes Janik – dodał wiceprezydent Bochenek. – Zobaczymy, jak się będzie rozwijała sytuacja. Być może naturalną konsekwencją będzie to, że wcześniej czy później zostanie prezesem NIK. ([email protected], fot. czytelnik – pan Norbert – dziękujemy.), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu