Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
05/12/2019 - 13:40

Józef Leśniak, były sądecki poseł, został wicewojewodą

Nominację od premiera dostał ledwie dwie godziny temu. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości Józef Leśniak został wicewojewodą. Po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat Sądecczyzna na tym urzędzie ma swojego człowieka.

- Pan premier wczoraj podpisał  moją nominacje na stanowisko wicewojewody, dziś już formalnie objąłem urząd – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem”  Józef Leśniak, który zdradza, że  propozycję objęcia urzędu otrzymał  po wyborach parlamentarnych. - Tę nominację taktuję jako wyraz zaufania – dodaje.

Jakie kwestie będą podlegać nowemu wicewojewodzie? - Rozmawiałem o tym z wojewodą Ćwikiem. Myślę, że ustalimy to w poniedziałek - mówi Józef Leśniak. Jak dotąd Sądecczyzna nie miała swojego przedstawiciela w urzędzie wojewódzkim. Będzie pan teraz naszym człowiekiem. Będzie pan trzymał rękę na pulsie?

- To dla mnie oczywiste. A rękę na pulsie będę trzymał w kwestiach zrównoważonego rozwoju.  Samorządy korzystają z owoców tej prowadzonej od czterech lat polityki rządu, zwłaszcza jeśli chodzi o inwestycje w infrastrukturę. Na pewno będę się starał być gwarantem skutecznej realizacji takiej polityki w naszym regionie – mówi nowy wicewojewoda.  

- Nie ukrywam, że dla mnie priorytetem jest przede wszystkim Sądecczyzna i interes mieszkańców naszego regionu.

Przypomnijmy, że pochodzący z Limanowej Józef Leśniak  w 2015 roku został posłem z okręgu 14, obejmującym swoim zasięgiem, Sądecczyznę i Podhale. Jako parlamentarzysta pracował w Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Finansów Publicznych.  W ostatnich wyborach  parlamentarnych bez powodzenia ponownie ubiegał się o mandat w Sejmie. Startował w z szóstego miejsca z list Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył 7 950 głosów.

Zanim został posłem, Leśniak był radnym powiatu nowosądeckiego dwóch kadencji. Z wykształcenia jest politologiem. W swojej pracy zawodowej zajmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju i strategii w grupie Dories, wcześniej natomiast pracował jako dyrektor ds. kontroli i zarządzania nieruchomościami w grupie Auchan - Immochan.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)