Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
09/03/2023 - 09:40

Jeździsz drogą S7 przez Kraków? Uważaj, bo wprowadzają zmianę organizacji ruchu

Bardzo ważna informacja dla wszystkich kierowców, którzy korzystają z drogi S7 i wybierają się w podróż przez Kraków. Od jutra wprowadzona będzie tutaj zmiana organizacji ruchu. Chodzi dokładnie o okolice budowanego właśnie węzła „Kraków Grębałów”.

Jeździsz drogą S7 przez Kraków? Uważaj, bo wprowadzają zmianę organizacji ruchu

Przeczytajcie uważnie, bo zmian będzie kilka i w kilku miejscach w Krakowie.  Już od jutra, czyli od 10 marca od godziny 9 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ul. Łowińskiego. - Droga zostanie zamknięta na długości około 300 metrów od ulicy Zesławickiej w kierunku  ulicy Kocmyrzowskiej. Ruch będzie skierowany na jezdnię tymczasową. Prędkość zostanie ograniczona do 40 km na godzinę – informuje Kacper Michna specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zobacz też: Chełmiec: tysiące aut tędy jeździ! Będzie remont łącznika strategicznych powiatówek dla 3 gmin?

Jeździsz drogą S7 przez Kraków? Uważaj, bo wprowadzają zmianę organizacji ruchu

- Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała ponad rok. Zmiana organizacji ruchu jest konieczna do przeprowadzenia prac związanych z budową podpór estakady, po której będzie poprowadzona droga S7 Kraków – Widoma – podkreśla przedstawiciel GDDKiA.

Również 10 marca, ale o godzinie 9.30 zostanie zmieniona też organizacja ruchu na odcinku od wiaduktu tramwajowego do ul. Wąwozowej zostanie zwężony pas ruchu w kierunku ul. Ujastek. Tu też trzeba zdjąć nogę z gazu, bo maksymalna prędkość została ustalona na 40 km/h.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała około rok. - Zmiana organizacji ruchu jest konieczna do przeprowadzenia prac związanych z budową muru oporowego przy drodze S7 – podsumowuje Michna. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu