Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
30/04/2018 - 18:35

Jest dofinansowanie na przemianę Parku Strzeleckiego. Można zaczynać inwestycję

Nowy Sącz otrzymał prawie 30 milionów złotych dofinansowania na rewitalizacje zaniedbanego Parku Strzeleckiego. Miasto pozyskało je z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” została podpisana dzisiaj umowa o przekazaniu tych środków.

Jak zapowiadają władze miasta prawie 10 hektarowy, parkowy teren zmieni się nie do poznania. Powstanie tam zadaszony amfiteatr z widownią na cztery tysiące miejsc, kino letnie, oświetlone alejki spacerowe, plac zabaw oraz inne atrakcje.

- Ten park będzie wizytówką Nowego Sącza, nie mam, co do tego żadnych wątpliwości i śmiem twierdzić, że będzie najpiękniejszym w Polsce – mówił dzisiaj, podczas pospisywania umowy prezydent miasta Ryszard Nowak. – Spełni się nareszcie moje marzenie i również marzenie pokoleń Sądeczan. Cieszę się, że udało się pozyskać prawie trzydzieści milionów złotych na ten park, bo to pozwoli zrealizować projekt w wysokim standardzie. Park służył będzie nam, ale też następnym pokoleniom.

Dzisiaj, jak zaznaczył prezydent Ryszard Nowak, patrząc jak ta rekreacyjna przestrzeń wygląda, można się jedynie wstydzić. Wygląd parku zmieni się w ciągu najbliższych dwóch lat – zapewniał prezydent miasta. 

- Decyzją zarządu województwa małopolskiego właśnie dzisiaj rozpoczynamy tę inwestycję – dodał Ryszard Nowak.

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Nowego Sącza, blisko 10 hektarowy Park Strzelecki zyska wielofunkcyjny charakter. Służyć będzie organizacji koncertów, imprez plenerowych, rodzinnych pikników, zajęć rekreacyjnych, sportowych, społecznych i integracyjnych. 

Najważniejszą inwestycją będzie zadaszony kompleks amfiteatralny ze sceną i widownią na 4 tysiące miejsc. Zaplanowano także instalację urządzeń projekcyjnych dla kina letniego z laserowym projektorem i ekranem pneumatycznym. Przebudowane zostaną parkowe alejki, zainstalowane nowe oświetlenie.

W projekcie nie zapomniano o fontannie, pawilonie parkowym, ścieżce do uprawiania joggingu i wszelkiego rodzaju urządzeniach dla dzieci. Uczestnicy imprez będą mieli gdzie zaparkować samochody: przewidziano budowę około 200. wydzielonych miejsc postojowych. Zostaną także przebudowane ulice Jadwigi Wolskiej i Ogrodowa.
 

Całkowity koszt rewitalizacji Parku Strzeleckiego został oszacowany na ponad 53 mln złotych, z czego dofinansowanie wynosi prawie 30 milionów.

Planowany termin zakończenia realizacji przewidziany został na luty 2021 roku.  

Opr. IM., Fot IM, UM w Nowym Sączu, źródło: UM w Nowym Sączu.


 

Park Strzelecki
Park Strzelecki


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)