Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
19/06/2018 - 14:15

Jeden z tomografów w sądeckim szpitalu powiedział STOP

Jeden z naszych czytelników zaalarmował nas dzisiaj, że w Szpitalu im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu nie działa tomograf komputerowy. Czytelnik utrzymuje, że aparat jest nieczynny od tygodnia.

- To jest skandal – mówi zdenerwowany. - Mam w rodzinie ciężko chorego na raka, którego nie stać na to, żeby zrobić badanie prywatnie, bo to kosztuje 1,5 tysiąca złotych. Żyjemy w środku Europy, w XXI wieku. To nieprawdopodobne, żeby na usunięcie awarii takiego sprzętu czekać tydzień. W tydzień, to niedługo na Marsa będzie można dolecieć – sierdził oburzony czytelnik.

Sądecki szpital posiada dwa tomografy komputerowe. Jeden jest zainstalowany w dziale diagnostyki obrazowej, drugi natomiast na szpitalnej radiologii.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Agnieszkę Zelek-Rachtan, rzecznika prasowego sądeckiego szpitala.

- Rzeczywiście wczoraj, a nie przed tygodniem doszło do awarii jednego z tomografów – mówi rzeczniczka sądeckiego szpitala. – Są to urządzenia, które intensywnie są eksploatowane i może, dojść do awarii. Tak stało się w tym przypadku. Wszystkie pilne badania tomograficzne wykonywane są drugim tomografem, który jest zainstalowany na radioterapii. Serwis urządzenia, które odmówiło posłuszeństwa został powiadomiony. Najdalej do jutra awaria zostanie usunięta.

[email protected], ES., Fot. arch. Sadeczanin.info - zdjęcie ilustracyjne.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018